Jak dělat kuřecí křídla v troubě

Chutné, křupavé kuřecí křidélka jsou často smažené, což zvyšuje obsah tuku a vede k nezdravému jídlu. Vytvořením kuřecích křidélek v troubě snižujete množství tuku a kalorií v misce a zároveň si vychutnáte lahodné křídla. Vyberte si své oblíbené koření a horkou omáčku, aby vaše křídla byla tak pikantní, jak byste chtěli.

Předehřejte troubu na 425 stupňů Fahrenheita.

Třeste křídly svou oblíbenou směs koření, která může být stejně jednoduchá jako jen sůl, kajenský pepř a prášek z česneku.

Umístěte štěrbinovou troubu nad okraj pečícího plechu a umístěte kuřecí křídla na stojanu. Tímto umožníte tuk tukat přes regál do pekáče, zatímco kuřátko uvaří.

Zasuňte plech do pece a varte 15 minut. Vyjměte je z trouby.

Použijte kleště na otočení kuřecích křídel, pak vraťte list do trouby a vařte dalších 15 minut.

Použijte teploměr na maso ke kontrole teploty křídel, abyste se ujistili, že jsou pečlivě uvařeni. Když vnitřní teplota dosáhne 165 stupňů Fahrenheita, vyjměte křídla z trouby.

Dejte svým křídlem další zvýšenou křupavost, pokud je to nutné. Zapněte brojleř trouby a umístěte plech do pece přímo pod horní topný článek. Nechte křídla pečovat o minutu nebo dvě, často kontrolujte, aby nespálily, dokud nejsou zlaté a křupavé.

Nechte křídla odpočívat pár minut při pokojové teplotě. Chraňte křídla ve velké misce s vaší oblíbené horkou omáčkou a podávejte spolu s tymiánkami z celeru a modrým sýrovým dresinkem.