Jak zvýšit flexibilitu šlach v svalovině

Tuhé svaly svalů mohou zasahovat do vašeho atletického výkonu a vystavit vám riziko zranění. Pravidelné protahování je klíčem k udržení optimálního rozsahu pohybu ve vašich slabinách. Důležité je také roztahování dalších svalů, které působí na boky a pánvi. Učení správné techniky protahování je zásadní pro získání co nejvíce z vašeho roztažení.

Svaly kostí

Svaly vaší slabosti zahrnují tři adduktorové svaly, magnus, longus a brevis, spolu s pectineaus a gracilis. Addukce je hnutí, které přenáší nohu směrem ke středové čáře těla, jako při kopání míče. Svalové svaly také pomáhají ohýbat kyčle, jako při zvedání kolena směrem k hrudi, ohýbání kolena a otáčení nohy směrem dovnitř. Vaše svaly svalů pomáhají při stabilizaci pánve při chůzi, běhu nebo pohybování ze strany na stranu.

Roztahování vašeho podřízeného

Svalové svaly se mohou stačit, aby se opakovaně používaly bez pravidelného protahování. Ale roztahování svalů, když jsou studené, může mít za následek vznik mikroskopických svalových vláken, které mohou vést k bolesti a zvýšené tuhosti. Před roztažením zahřejte svaly horkou vanou nebo sprchou nebo s pěti až desetiminutovou intenzitou kardio. Použijte dynamické úseky před přehráváním, abyste prodloužili svalové vřeteny a připravili klouby pro sportovní výkon. Použijte statické úseky po hře, abyste uvolnili svaly a obnovili elasticitu svalových vláken.

Dynamický rozstřik

Stojte vedle sloupku nebo zdi, pomocí jedné ruky stabilizujte a vyvažujte. Držte si hruď zvednutou a sražte břišní svaly. Vyklouzněte vnější nohu dopředu z bedra tak vysoko, jak to půjde, a pak ji otočte zpátky tak daleko, jak to půjde. Tento kloubový pohyb opakujte 10krát, čímž se zvyšuje rozsah při každém kopnutí. Po provedení výkyvu vpředu na obou nohách vyklopte vnější nohu směrem k boku a potom přes celé tělo. Stejně jako v případě výkyvu vpřed, snažte se zvýšit rozsah s každým opakováním. Proveďte 3 sady deset z obou cviků na každé noze.

Statický úsek podříznutí

Statické úseky vezmou sval do své nejdelší délky a pak je držet tam až 60 sekund. Posaďte se na podlahu se vzpřímenou páteří a položte chodidla noh proti sobě. Uchopte si kotníky a zatáhněte nohy co nejblíže tělu. Zvedněte si hruď a naklonějte svůj kmen dopředu od boků a zatlačte kolena k podlaze. Dechněte rytmicky, jak se uvolníte do svého úseku a držíte 15 až 60 sekund. Opakujte tři až pětkrát a pokuste se zvýšit rozsah pohybu s každým opakováním.