Jak vyrobit konzervované hrách dobré chuti

Někteří lidé nemají chuť zeleniny – s konzervovaným hráškem na mnoha oblíbených seznamů. Vzhledem k tomu, že zelenina je důležitou součástí vyvážené stravy, hledáme způsob, jak učinit hrách chutnější, zejména pro malé děti. Několik domácích položek může pomoci zlepšit chuť konzervovaného hrachu.

K hrázi přidáme základní koření. Sůl a pepř dobře fungují, ale oregano, česnekový prášek, chilli prášek nebo různé různé sezóny popcorn mohou pomoci skrýt chuť hrachu také.

Tavte sýr nebo máslo nad hráškem. Sčítání zvyšuje tuky a kalorie v hrachu, ale tyto ingredience poskytují silnou chuť, která vás může odvrátit od chuti hrachu.

Zkapalte hrášek v kuchyňském robotu a přidejte hrášek do vaší oblíbené ovocné nebo zeleninové šťávy. Šťávská chuť bude příjemná pro vaši chuť a přidání hrachu pomůže udržet nutriční hodnotu neporušená, aniž by přidávala příliš nepříjemnou chuť.

Přidejte vyčerpaný hrášek do svého oblíbeného typu želatiny, zatímco želatina se nastavuje. Hrášek bude suspendován v želatině a jejich chuť bude do značné míry skrytá v želatinové ovocné příchuti.