Jak zmírnit otok obličeje kvůli bolesti zubů

Otoky způsobené bolestem zubů se obvykle vyskytují, když se infekce vyvinou uvnitř zubu. Tyto kapsy infekce nebo abscesy jsou typicky bolestivé a mohou také způsobit zvětšení lymfatických uzlin blízko místa infekce. Silná bolest zubů doprovázená otokem vždy vyžaduje odborné hodnocení, protože abscesy se někdy mohou šířit a stát se život ohrožující. Při čekání na vaše zubní schůzku můžete ubýt otoky a bolesti zubů doma.

Každou hodinu vypláchněte ústa teplou slanou vodou. Mix 1/2 lžičky. Sůl do 8 oz. Teplé, čisté vody.

Pokračujte ve zčervenání a zřasení podle pokynů svého zubaře, abyste odstranili veškeré zachycené částice potravin, které mohou přispívat k bolesti zubů a otoku.

Použijte studený komprese na postiženou stranu obličeje, abyste snížili otok a nepohodlí. Nepoužívejte ledu přímo na pokožku, protože může způsobit poškození bolestí a tkání. Namísto toho použijte komerční ledový balíček nebo sáček volných kostek ledu zabalený do tenké utěrky. Kompresní ponechte na místě asi 20 minut najednou.

Vezměte protizánětlivé léky, které jsou dostupné bez lékařského předpisu, například naproxen (Naprosyn, Aleve) nebo ibuprofen (Motrin, Advil). Tyto léky mohou pomoci zmírnit otoky a bolesti v důsledku bolesti zubů. Pokud léky, které jsou bez předpisu, nejsou dostatečně silné, obraťte se na svého lékaře na lék na předpis.