Jak nakrájet cibuli na fajitas

Řezání cibule pro chutné fajitas je dost snadné, ale je důležité rozřezat ji tak, aby vám daly i plátky. Při řezání cibule na polovinu je snadné dělat vodorovné řezy, což vede k tomu, že plátky se značně liší. Když vaříte plátky cibule, stejně jako u fajitů, musí být stejné velikosti, aby se zabránilo tomu, že některé plátky budou vařit rychleji než jiné. Vytváření radiálních řezů, které se řídí linií cibule ze stonku do kořene, trvá trochu víc techniky, ale dá vám řezy, které jsou téměř dokonale rovnoměrné.

Cibuli oloupeme a nakrájíme na polovinu, od stonky až k kořenovému konci, na čisté řezací desce.

Položte jednu polovinu cibule na její plochou stranu na desku. Odřízněte konec cév, stejně jako kořenový konec cibule. Otočte cibuli tak, aby jeden konec směřoval k vám. Tato poloha umožňuje snadné vytváření radiálních řezů z konce stonku na kořenový konec.

Umístěte nůž na jednu stranu cibule, nejblíže k desce a pod úhlem, abyste sledovali řádky na cibuli. Proveďte první radiální řez do cibule, který by měl uvolnit plátek s cibulovými vrstvami, které jsou všechny rovnoměrné. Umístěte nůž na jinou cibulovou lžičku a opakujte. Vysekávejte své řezy tak, aby šířka plátků měla stejnou velikost.

Pokračujte v dělení radiálních řezů do cibule, až se dostanete do středu. Zbývající cibule se bude v tomto okamžiku otáčet. Chcete-li ho udržet robustní, položte jej na stranu a opakujte, dělat stejný radiální řezy do cibule, dokud nebude plně krájen.