Jak udělat tělo sprej s oleji

Vyberte si nejrůznější oblíbené aromatické esenciální oleje, abyste vytvořili přirozený sprej na tělo, který bude jedinečně vaším. Kombinujte esenciální oleje s jednoduchými nosnými přísadami, jako je destilovaná voda a alkohol, a světlá, osvěžující vůně bude trvat celý den. Používejte esenciální oleje pečlivě a ujistěte se, že jsou oleje zředěné před použitím na kůži, doporučuje Centrum pro duchovnost a léčení University of Minnesota.

Koupit sprejovou lahvičku se středně velkou tryskou. Pokud byla láhev již dříve použita, opláchněte ji roztokem 10 dílů vody a 1 dílu bělidla pro domácnost. Ujistěte se, že všechny stopy bělidla jsou zcela odstraněny.

Do rozprašovací lahve vložte 2 šálky destilované vody. Přidejte 3 polévkové lžíce. Vodky nebo jiného nezředěného alkoholu ve spreji. Alkohol účinně kombinuje s esenciálními oleji a uvolňuje vůni v spreji. Bez alkoholu se esenciální olej usadí na dně lahvičky s rozprašovačem, protože éterické oleje se nebudou mísit s vodou samotnou.

Přidejte 20 až 25 kapek esenciálních olejů ve vůni dle vašeho výběru. Používejte 9 kapek mandarinky a pomerančového silice s 5 kapkami oleje z citrónového verbena pro sprej na citrusové tělo. Kombinujte 8 kapek růžového oleje a 8 kapek levandulového oleje se 4 kapkami citrusového esenciálního oleje pro květinový sprej na tělo. Pro muže použijte sprej na tělo s cedrovými, rozmarýnovými, eukalyptovými nebo santalovými esenciálními oleji.

Lahvičku rozprašujte opatrně, abyste spojili složení. Před každým použitím jemně protřepejte tělo.