Je Acai Berry nebo zelený čaj lepší pro hubnutí?

Projděte si přídavnou uličku v jakékoli drogerii nebo fitness shopu a vy jste povinni vidět pilulky, které pocházejí ze zeleného čaje a acaiů jako odpovědi na vaše vážení. Navzdory těmto tvrzením však ani jedna z těchto složek pravděpodobně nebude dělat hodně pro váš pas, ať už je konzumujete v přírodních nebo pilulkách. Nejlepším řešením je zaměřit se na dietu s omezeným příjmem kalorií a na cvičební program – a pokud jdete na doplňky, nejdřív si nejprve zadekněte lékaře.

Doposud nebylo prokázáno, že žádné potraviny ani doplňky kouzelně kouřují tělesný tuk, tvrdí Akademie výživy a dietetiky. A protože ani zelený čaj, ani acai nejsou výsledkem výrazných úbytků hmotnosti, je těžké vyhlásit vítěze. To znamená, že zelený čaj byl studován mnohem rozsáhleji než acai a zdá se, že poskytuje mírný metabolismus, když je kombinován se sníženou kalorickou dietou. Pokud dáváte přednost malým, ale lépe zkoumaným výsledkům v rámci úplného neznámého, může být lepší výběr zeleného čaje.

Často se vyskytují v doplňcích, džusu a jiných balených produktech, bobule acai mají vysokou hladinu antioxidantů, které pomáhají chránit vaše buňky před poškozením volnými radikály. Nicméně, nezávislé, peer-reviewed studie propojit bobule na snížení hmotnosti nebo jiné přínosy pro zdraví, podle National Center pro doplňkové a alternativní medicíny. Kromě toho kancelář Better Business varuje před podvodnými reklamními technikami, kterými někteří obchodníci s akami představují důvěryhodné zpravodajské zdroje nebo vytvářejí nepodložené zdravotní tvrzení. Vzhledem k nedostatku výzkumu je bezpečnost doplňků acai také nejasná.

Stejně jako acai, zelený čaj je bohatý na antioxidanty, na rozdíl od acai, existuje skutečná knihovna výzkumu o jeho vlivu na váhu. V přehledu publikovaném v “Cochrane Database of Systematic Reviews” v roce 2012 se vědci zabývali klinickými studiemi jak o ztrátě hmotnosti, tak o údržbě a zjistili, že zelený čaj poskytuje malý, statisticky nevýznamný nárůst úbytku hmotnosti, ale nepomáhá zabránit tomu, Návrat. Přidání šálku nebo dvou zelených čajů do vaší stravy je pravděpodobně bezpečné – a je dokonce považováno za zdravé – doplňky jsou vysoce koncentrované av ojedinělých případech jsou spojeny s poškozením jater, podle NCCAM.

Nemůžete spoléhat ani na zelený čaj, ani na Acai, abyste způsobili úbytek na hmotnosti, ale můžete se spolehnout na rozumný způsob stravování a cvičení. Chcete-li úspěšně zklidnit, snížit rychlé občerstvení a dezerty z vaší stravy a místo toho jíst skromné ​​části nerafinovaných potravin, jako jsou celá zrna, ovoce, zelenina, fazole, ryby a tofu. Kromě toho se věnujte fyzickým aktivitám, jako je jogging, plavání nebo hraní tenisu nejvíce dnů v týdnu a zvedněte závaží nebo provádět jiné silové tréninkové cvičení dva až třikrát týdně. Tento plán vám pomůže spálit více kalorií, než jste jíst – jediný jistý způsob, jak zhubnout.

Získejte Real

Vše o Acai

Going Green Tea

Významná ztráta hmotnosti