Je jízda na kole bezpečná během těhotenství?

Americký kongres porodníků a gynekologů naznačuje, že těhotné ženy získají 30 minut cvičení na většině, ne-li všem, dnech. Najděte způsoby, jak uspokojit toto doporučení s nízkým dopadem, a tím snížit namáhání vašich kotníků a kolenních kloubů. Přestože jízda na kole může být bezpečná, s nízkým dopadem formou cvičení, těhotné ženy nové na cyklistiku nebo na kole mohou chtít zvolit jinou formu cvičení, aby se minimalizovalo riziko pádu. Dokonce i zkušení cyklisté musí při jízdě v těhotenství přijmout dodatečná bezpečnostní opatření.

Vyvážení a cyklistika

Ačkoli ACOG naznačuje, že cyklistika je obecně bezpečná během těhotenství – i pro začátečníky – začátečníci mohou chtít držet stacionární cyklistiku, aby minimalizovali riziko pádu. Dokonce i zkušení cyklisté by se mohli chtít vzdát cyklistiky nebo přejít na stacionární kolo v druhém trimestru, kdy jejich rostoucí břicho může narušit jejich rovnováhu a schopnost dosáhnout řídítka. Vzhledem k tomu, že kostní struktura vašeho pánev již po 12. týdnu těhotenství chrání dítě, vaše dítě by mohlo být zraněno nebo poškozeno, pokud jste spadli z motocyklu.

Věci, které je třeba zvážit

OB / GYN Alison Edelman, vášnivý cyklista, doporučuje projednat jízdu na kole se svým lékařem, aby vám pomohla s informovaným rozhodnutím o tom, zda je pro vás to pravé. Některé věci, které je třeba vzít v úvahu při rozhodování o tom, zda jezdíte během těhotenství, zahrnují vaše zkušenosti se sportem, zda je těhotenství vysoké riziko, bezpečnost vašeho dojíždění a počasí ve vaší oblasti. Pokud se rozhodnete jet, udělejte si povolení k procházce autem nebo autobusu ve dnech, kdy se fyzicky necítíte na koni.

Bezpečnostní tipy

Během tréninku můžete zůstat dobře hydratovaná a věnovat velkou pozornost signálům vašeho těla vám pomůže zůstat v bezpečí. Vyhněte se jízdě na drsných, nerovných cestách a stezkách. Nepoužívejte jezdit na mokrém, zasněženém nebo ledovém dni. Nastavte řídítka a sedlo vašeho motocyklu tak, aby vyhovovalo měnícímu se tvaru a novému pocitu rovnováhy. Bike s kamarádem, nebo přinejmenším přinést mobilní telefon, abyste mohli požádat o pomoc, pokud se vyskytnou problémy.

Varovné značky

Při jízdě na kole si dejte pozor na známky, které byste mohly přehánět. Pokud jste vyčerpaní, když dosáhnete svého cíle, může to být čas, abyste ulehčili zpět na své cyklistické rutině až poté, co dorazí dítě. Okamžitě vyjděte z motoru a zavolejte svého lékaře, pokud se u Vás objeví dýchavičnost, závratě nebo mdloby, bolest na hrudi, svalová slabost, bolesti nebo otoky tělíska, kontrakce, tekutina vyteče z pochvy nebo vaginální krvácení.