Jak pomáhat promiskuitním dospívajícím dívkám

Sexuální promiskuita mezi dospívajícími dívkami může mít mnoho nepříznivých důsledků, včetně rizik pro jejich fyzické a emocionální zdraví, a nežádoucích těhotenství. Přibližně 400 000 dospívajících dívek se narodilo v roce 2009, podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Sexuální promiskuita může být způsobena depresí, nízkou sebeúctou, hněvem nebo používána jako prostředek ke zvládnutí frustrace. Ačkoli možná nebudete schopni ovládat svou dospívající dívku, pomůžete jí uvědomit si nebezpečí, aby si mohla zvolit lepší chování.

Vytvořte otevřený a upřímný dialog ve vašem domově o sexuálních záležitostech. Začněte tím, že se zeptáte své dospívající dívky, aby sdílela své pocity ohledně sexu a měla několik partnerů. Ukažte opravdový zájem tím, že se nebudete hádat, přednášet, kritizovat, pokoušet se ji ovládat nebo volat její hanlivé názvy. Poslouchejte empatii a pochopení, i když máte jiný názor. Kritizovat ji může způsobit, že se jí bude cítit hanba a vina a povede ji, aby s vámi v budoucnu odmítla mluvit. Zdůrazněte, že si uvědomujete, že zkoumá svou sexualitu a vždy ji budete bezpodmínečně milovat. Teenageři, jejichž rodiče projevují bezpodmínečnou lásku a podporu, mají podle plánu Parenthood méně sexuálních partnerů než ostatní dospívající.

Sdílejte své vlastní hodnoty o lásce, sexu a intimitě. Řekni jí o některých vašich raných sexuálních zkušenostech ao cenných ponaučeních, které jste se naučili. Vysvětlete, jak sex je smysluplnější v oddaných, láskyplných vztazích než u mnoha různých partnerů. Dejte jí vědět, od co se skládá zdravý vztah – například respekt, poctivost, důvěra, rovnost a sexuální intimnost – a to jsou kvality, které doufáte, že najde v partnerovi. Tím, že zdůrazníte hodnotu záchrany sexu pro zdravé vztahy, můžete posílit její odhodlání vyhnout se sexuálnímu zneužívání z méně důležitých důvodů, jako je například tlak na vrstevníky, podle doktorky Terriho Aptera, výzkumného pracovníka University of Cambridge a odborníka na matku a dospívajícího.

Informujte ji o nebezpečí promiskuitního pohlaví, jako jsou sexuálně přenosné nemoci (STD) a těhotenství. Citovat některé vyčerpávající skutečnosti – těhotné dospívající jsou pravděpodobnější, že jsou vysoká školní výpadky, trpí ekonomickými problémy a být nešťastný, podle plánované rodičovství. STD může vést k život ohrožujícím chorobám, jako je AIDS a rakovina genitálií. Zeptejte se, jestli používá kontrolu proti narození – pokud ne, okamžitě zavolejte, aby viděla gynekologa a také se otestovala na STD. Každý rok je přibližně 19 milionů případů pohlavně přenosných chorob – z toho polovina se objevuje u mladých lidí ve věku 15 až 24 let, podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí.

Vytvořte strategie, které jí pomohou odolat sexuálnímu tlaku. Projděte různé situace a procviďte, jak by měla říkat “ne” sexuálnímu tvrzení. Pokud ji chlapce navrhne, naučte ji, aby pevně říkala “ne” a odešla. Pokud je v situaci, kdy cítí, že ztrácí kontrolu a hrozí, že podstoupí pokušení, trvá na tom, aby vám zavolala a vy jste ji vyzvedli. Navrhněte, aby omezila data na veřejná místa, jako je nákupní středisko, restaurace nebo filmy.