Jak smažit sushi

Sushi je chutná kuchyně, která pochází z Japonska a nyní se těší po celém světě. Sushi se obvykle vyrábí se syrovými mořskými plody a studenou rýží. Nicméně, některé mořské plody jsou vařené předtím, než jsou v rolích v mořských řasách, aby se staly sushi roll. Tempura je japonský způsob smažení jídla v těžké moučce. Některé restaurace a kuchaři nyní smažou sushi role v tempurovém těstíčku, aby vytvořili nový spin na sushi. Křupavé teplé sushi si můžete vychutnat i nejchytřejší suši puristů.

Vytvořte talíř Tempura. Smíchejte vejce, mouku a jednu šálku ledové vody. Do studené vody můžete přidat několik kostek ledu. Mírně porazíme těsto. Nechcete příliš promíchat. Toto těsto by mělo být použito ihned po míchání.

Připravte si sushi role. Koupit nebo vyrobit tenké sushi válce nakrájené na polovinu místo tradičních šesti kusů. Uložte sušijové rohlíky do lednice pět minut před smažením. Lehce prach s bramborovou nebo rýžovou mouhou před smažením.

Zahřívejte 1 palec oleje na vaření v těžké pánvi nad středně vysokým teplem. Olej by měl být velmi horký, aby se sushi válce okamžitě smažily.

Vysekávejte suši rolovat všemi stranami rovnoměrně a pokrývajte válec. Umístěte suši v horkém oleji, dokud je vnější strana křupavá a hnědá, přibližně tři minuty. Jednou otočte k vaření rovnoměrně.

Umístěte rožky sushi na papírový ručník, když vaříte, abyste nasákli veškerý zbývající olej. Rozkrojte na malé kousky a okamžitě podávejte.