Je bezpečné odbarvit obličej denně mořskými solemi?

Bohatý v minerálech a hluboce čistící, mořská sůl se může zdát logickou volbou pro vyčištění obličeje. Ale promluvte si se svým dermatologem předtím, než se pokusíte o každodenní exfoliaci, zejména s mořskou solí. Většina dermatologů doporučuje každodenní ošetření obličeje a mořská sůl je pro většinu pleti příliš tvrdá. Může být nejlépe zachránit mořskou sůl pro tělové křoviny, suché nohy a hluboké čistící koupele.

Exfoliační výhody

Exfoliace stimuluje opravu pokožky odstraněním vnější vrstvy pokožky a zlepšením oběhu. To může také zlepšit vzhled jemných linií a vrásek a zabránit akné tím, že udržuje odumřelé buňky pokožky z ucpání pórů. Odstranění vnější vrstvy pokožky usnadňuje absorpci a těžit z hydratačních produktů.

Frekvence

Obecně platí, že je špatným nápadem zahrnout jakýkoli druh obličeje keřů do denní péče o obličej, říká Americká akademie dermatologie. Akademie doporučuje, aby lidé se suchou nebo poškozenou kůží odlupovali víc než jednou týdně, zatímco lidé s mastnou kůží by měli tento proces omezit na dvakrát týdně. Pokud vaše mastná pleť obsahuje akné, přeskočte krok exfoliace nebo vyčistěte jen zóny bez pupíků, exfoliace může způsobit akné horší. Pokud máte citlivou pokožku, vyvarujte se exfoliace.

Komerční produkty

Volitelné volby pro exfoliaci zahrnují obličejové křoviny a výrobky obsahující hydroxykyseliny. U některých žen mohou být křoviny jakéhokoli druhu příliš kruté, což způsobuje zarudnutí a svědění. V opačném případě se rozhodněte pro produkty, které obsahují přísady v rodině hydroxylových kyselin, včetně kyseliny salicylové a kyseliny glykolové. Koncentrace aktivních složek je dostatečně jemná, aby mohla být používána každý den a účinně odstraňuje mrtvé kožní buňky. Při vyšších koncentracích se používají hydroxylové kyseliny při profesionální chemické léčbě slupky.

Mořské soli Scrubs

Nevýhody mořské soli jako obličejové křoviny zahrnují sušení, tažné vlastnosti a poněkud zubatou strukturu. Tyto vlastnosti mohou být ideální pro čištění hrubší pokožky na těle, ale často podráždí všechny, ale nejtěžší pleti. Muži, kteří mají přirozeně silnější kůži a ženy s hrubšími pokožkami, mohou najít exfolianty na bázi mořských solí efektivní. Kniha Danielu Eastmana “Face Fitness: Man’s Guide to Looking His Best” zahrnuje obličejové křoviny pro mastné pokožky, které kombinuje mango, ovesné vločky a mořskou sůl. Ale dokonce i lidé, kteří najdou mořskou sůl tvář kroviny efektivní by neměli používat exfoliant více než jednou nebo dvakrát týdně.

Domácí řešení

Autor přírodní krásy Dina Falconi navrhuje použití mořské soli pro tělové křoviny a obrácení se k jemnějším přírodním produktům pro vaši tvář. Doporučuje semena a ořechy pro suchou kůži, zrna a fazole pro mastnou pleť a vybrané byliny a botanické látky pro kombinaci nebo normální pokožku. Smíšený křovin pro suché a poškozené pleti může například zahrnovat semena senovky, slunečnicová semena, lněná semena, kosáček, heřmánek a jogurt. Olejovitá nebo akné-náchylná kůže, na druhé straně, těží z exfoliating směs ovsa, rýže, okvětní lístky růží, citrusové kůry, hřebíček, šalvěje a čarodějnice. Pro normální pokožku kombinujte zrna, bylinky, ořechy, semena a jíl s vodou, jogurtem nebo medem.