Nápady pro rodiče a plavání

Koupání, jako aerobní cvičení, poskytuje celkový tělový trénink a pomáhá podporovat kardiovaskulární zdraví, zlepšuje funkci plic, udržuje váhu a posiluje svaly. Koupání je také málo působící, což znamená, že nezpůsobuje tolik stresu na klouby jako cvičení s vysokým nárazem, jako je běh. I když tyto výhody přináší, může jim také poskytnout své batole a vaše batole se cvičí.

Pokud vaše batole právě začíná ve vodě a není připraveno k úplnému ponoření do vody, podpořte stav stěhování. Nechte svého batoľatá uchopit římsu bazénu, aby její prsty nebyly pošlapány těmito chůze u bazénu. V ideálním případě je tato římsa ve vodě a tam, kde nadbytečná voda proudí dolů. Držte se k okraji římsy na jedné straně. Povzbudí ji, aby si natáhla nohy směrem ke středu bazénu a pádlala je pod vodu. Smyslem pro beztížnost a opakující se akce, stejně jako vidět, jak budete provádět tuto akci, ji můžete povzbudit, aby pokračovala v cvičení. Tímto způsobem se vaše voda zvykne na vodu, aniž by byla úplně ponořena, podporuje spodní tělesné cvičení a učí základní dovednosti plavání při kopání.

Toto cvičení pomáhá dětem zvykat si na vodu a skákat do ní. Nechte svůj sen sedět na římse bazénu a jeho nohy visí ve vodě. Postavte se před ním ve vodě, s rukama roztaženými a držte ho na trupu. Začněte zpívat “Humpty Dumpty”, jemně se kývající k písni tak, aby vaše dítě relaxovalo. Jakmile dosáhnete “Humpty Dumpty měl velký pád”, povzbuďte své dítě, aby se do bazénu posunul, zatímco vás stále držel během jeho ponoření. Dokončete píseň, zatímco oba jste ve vodě. Opakujte tolikrát, kolikrát se mu líbí, a povzbuďte jakékoli chování, které naznačuje zvýšenou důvěru ve skákání ve vodě: chtějí stát na bazénu skutečný cement nebo okraj dlaždice, nikoliv římsu, během písně, nebo nechce, abyste si ho držel .

Foukání bublin je základním plaveckým dovednostem, protože učí děti zábavným způsobem, že potřebují držet nebo dýchat venku, když jsou pod vodou. Když ve vodě, povzbuďte své dítě, aby si obličej ponořil trochu pod hladinu vody a vyfoukněte ven, aby se vytvořily bubliny, a pak se zvedněte ke vzduchu, když už nemůže vytvářet bubliny. Vaše dítě může být opatrné tím, že umístí celou tvář do vody. Pokud ano, vyzkoušejte prohlášení, které povzbuzují akci, jako například “Vidíte, že ryby jsou na dně bazénu?” Jakmile je spokojený, zahájí aktivitu, která vyfouká bubliny.

Mateřské kurzy pro dospělé mohou naučit vás, jak se bavit ve vodě, rozvíjet pozitivní postoje k tomu, že jsou ve vodě, a naučit je základní bezpečnostní a komfortní dovednosti, jako je nošení flotačních přístrojů a držení nosu. Tyto třídy by měly být vyučovány certifikovanými instruktory. Většina dětí na úrovni batole je extrémně svázána s rodiči a zdráhají se, aby se s tímto instruktorem zabývali. Musíte být aktivní, držet se svého dítěte, poskytovat povzbuzení a probíhat v aktivitách.

Když se zapojíte do plaveckých aktivit sama nebo ve třídě se svými všemi, povzbuzujte nadšení, protože vaše vše se pravděpodobně bude těšit na plavecké aktivity, když uvidí, že se tě těšíte. Zůstaňte pozitivní, když provádí akci nesprávně, aby se nedostal odradit. Zkuste prohlášení jako “Bylo to skvělé! Pokusme se držet hlavu o něco víc z vody, když vytvoříme bubliny. Zkusme to znovu! “Nakonec si uvědomte a věnujte pozornost vašim strachům. Nikdy ho nenechávejte činit žádnou aktivitu, která ho děsí.

Wallflowers

Humpty Dumpty

Foukání bublin

Připojte se k třídě plavání Parent-Tot

Úvahy