Jak nahradit šalotku za cibuli

Shallots mají výraznou chuť, která by mohla být nejlépe popsána jako cibulový cibulový hybrid, ačkoli tato žárovka není genetickou kombinací obou. Šalotky mají cibulovitou chuť s kousnutím, které se přibližuje česneku, ale sladší a mírnější chuť. Shallots snadno vzít cibule místo jako aromatické v téměř jakékoli přípravě. Výsledkem je temperovaná chuť a – protože šalotka má jemnější strukturu – méně prominentní kusy v hotovém výrobku, obzvláště atraktivní kvalita v jemných nebo jemných pokrmech.

Použijte tři šalotky na malou cibuli nebo 1/3 šálku nakrájené cibule. Pět až šest šalotů nahradí střední cibuli, zatímco budete potřebovat sedm nebo osm, abyste mohli stát na velké cibuli. Vaření, na rozdíl od pečení, nevyžaduje přesná měření, takže můžete přizpůsobit aromatické množství podle chuti.

Použijte trochu šalotku, než byste cibuli, pro zřetelnou chuť. Díky své mírnější chuti je chuť přidaná šalotkou jemnější než příchuť přidaná stejným množstvím cibule.

Zastrčte většinu nebo všechen česnek v receptu, když nahradíte šalotku za cibuli. Shallot nabízí podobný skus, takže s použitím spolu s česnekem snadno vytvoří příliš mocnou česnekovou chuť v misce.