Jak zacházet s 11 měsíci studenou

Obvyklá chřipka typicky způsobuje příznaky, jako je rýma a nosní kongesce. Děti jsou velmi náchylné na kontrakci běžného nachlazení, zejména u starších dětí, které si ne vždy umyjí ruce. Dítě je imunitní systém také nezralý, což dělá malé děti více náchylné. Léčba 11 měsíců starého pacienta obvykle zahrnuje poskytování velkého množství tekutin a udržení vašeho dítěte pohodlného.

Nabídněte svému dítěti spousty tekutin. Pokud vaše dítě dojčí, ujistěte se, že se krmí jako normální. Pokud je vaše dítě podáváno do lahvičky, povzbuzujte ji, aby pokračovala ve svém běžném režimu krmení. Pokud se vaše dítě přestane pít nebo jíst, kontaktujte svého lékaře.

Nasávejte nos dítěte tak, aby nosní průchody byly čisté. Vložte špičku stříkačky s gumovou žárovkou do nosu asi 1/4 palce. Při zasouvání do nosu vytlačte žárovku. Po vložení držte na místě a uvolněte žárovku, poté vyjměte stříkačku z nosu dítěte.

Držte dětskou ložnici vzduchem vlhkou, abyste mu pomohli spát lépe. Umístěte zvlhčovač do dětského pokoje a denně upravte vodu. Udržujte zvlhčovač mimo dětskou postýlku, abyste zabránili růstu plísní.

Posaďte se s dítětem do parní koupelny. Otočte sprchu na horké a několik minut se posaďte do koupelny. Vyjděte z koupelny a opakujte podle potřeby, aby byly průchody vzduchu vašeho dítěte jasné.

Diskutujte o použití léků snižujících horečku s dětským pediatrem, doporučuje MayoClinic.com. Používejte podle pokynů pediatra. Mezi běžné léky patří ibuprofen a acetaminofen.