Jak hrát nějaké jednoduché podlahové hry pro děti předškolního věku

Předškolní děti mají tendenci být energickými malými lidmi. Když máte skupinu z nich a počasí nebo jiné okolnosti jim brání vynaložit některé z těchto energií venku, podlahové hry jsou zábavnou alternativou. Tyto hry jsou také prospěšné pro rozvoj. Podle Centra zdrojů pro autismus v Indiánské univerzitě spolupracují společné hry, jako jsou podlahové hry, s dětskými motorickými dovednostmi a pomáhají jim naučit se hrát a spolupracovat.

Zahrajte si “Duck, Duck, Goose”. Nechte děti sedět na podlaze v kruhu proti sobě a vyberte jedno dítě, které bude “to”. Toto dítě prochází kolem kruhu, jemně poklepává každé sedící dítě na hlavu a říká: “Kachna”. Kdykoli se rozhodne, dítě, které je “to”, kohouti další dítě na hlavu a říká: “Husa.” Dítě s názvem “Husa” se postaví a pronásleduje “To” kolem obvodu kruhu. Pokud “to” sedí v “husí” sedadle předtím, než “Husa” může klepnout na něj, “Husa” je nyní “to”. Pokud “Husa” klepne “To”, než se posadí, hra pokračuje.

Zahrajte si “Hot Potato.” Nechte děti sedět na podlaze v kruhu obráceným k sobě. Předávejte prvnímu dítěti míč nebo balón, který reprezentuje brambory, a vyzvěte ji, aby předal “bramboru” osobě po levé straně. Zapněte hudbu nebo zpívejte píseň, zatímco děti předávají “bramboru” kolem kruhu. Když se hudba zastaví nebo píseň končí, dítě drží brambor je ven a opouští kruh. Hrajte, dokud jedno dítě nezůstane na podlaze. Toto dítě vyhrává hru.

Zahrajte si “Bug in a Rug”. Dávejte děti, aby seděli na podlaze v kruhu a navzájem si vybírali jedno dítě, aby bylo “to”. Nechte “to” opustit pokoj na minutu, zatímco si vyberete dítě být “chyba.” Instruujte toto dítě, aby si lehl uprostřed kruhu a zakryjte ho dekou nebo ručníkem. “To” se vrací zpět do místnosti a znovu se připojuje k okruhu. Jako skupina, zpívejte: “Bug, chyba, chyba v koberečku, kdo je chyba v koberečku?” Dítě se rozhlédne po místnosti a pokusí se zjistit, kdo chybí. Dítě, které je “chybou”, je “To” pro další hru.

Zahrajte si “Little Sally / Sammy Saucer.” Nechte děti sedět na podlaze v kruhu obráceným k sobě. Jedno dítě sedí v centru jako “Sally”, nebo “Sammy” pro chlapce a zavře oči. Děti zpívají: “Little Sally Saucer, sedící ve vodě, zvedněte se, Sally, zvedněte se, Sally, otřete slzy, Sally, otočte se na východ, Sally, odbočte na západ, Sally, otočte se na ten, který máte rádi Nejlepší, Sally. ” “Sally” vykresluje rýmu, drží oči zavřené, podrží ruku a ukazuje “východ” a “západ”. Když je finále dokončeno, kdokoliv ona ukazuje je “Sally” pro další hru.

Přehrajte “Paměť”. Umístěte několik hracích karet vzhůru nohama do sloupců a řádků na podlaze ve středu kruhu. Mohou to být jakýkoliv typ hratelných karet, jako je standardní balíček nebo karty “Old Maid”, ale ujistěte se, že existuje pár čísel nebo obrázků. Jděte kolem kruhu a umožníte každému dítěti obrátit dvě karty. Pokud vyklopí dvojici, mohou si udržet obě karty. Dítě s nejvíce karet na konci hry vyhraje.