Jak opravit poškození slunce na pažích

Trávení času na slunci je pravidelnou zábranou pro lidi po celých Spojených státech a většině zbytku světa. Bohužel nadměrné vystavení škodlivému ultrafialovému (UV) záření ze slunce může způsobit závažné vedlejší účinky na pokožku, včetně spálenin, suché pokožky, zvrásnění pokožky a tvorby věkových skvrn. Jedna oblast těla, která je obvykle vystavena přímému slunečnímu záření, je ramena. To činí zbraně obzvláště náchylné k poškození sluncem. K boji proti tomuto poškození slunečním zářením je k dispozici několik možností léčby.

Použijte hydratační krém pro suchou pokožku poškozenou sluncem. Zvlhčovače používají aktivní složky, které se nazývají okluzivé látky a zvlhčovadla, které obnovují a udržují vlhkost pokožky. Okolní ingredience, jako je kakaové máslo, vytvářejí na pokožce tenkou vrstvu produktu, která zpomaluje rychlost odpařování vlhkosti z pokožky. Vlhcovače, jako je glycerin, absorbují vodu z okolního vzduchu a udržují ji v blízkosti vnější vrstvy pokožky, známé jako stratum corneum. Podle Novozélandské dermatologické společnosti to zvyšuje schopnost pokožky udržet vodu.

Aplikujte alfa hydroxy kyselý krém. Expozice slunce může snížit hladinu proteinů nazývaných elastin a kolagen v kůži. Tyto proteiny jsou nezbytné pro těsnou a zdravě vypadající kůži. Alpha hydroxykyseliny působí zvýšením rychlosti, jakou se kožní buňky obracejí. Podle Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) to umožňuje krému zlepšit strukturu a tón pleti a zlepšit celkový celkový stav pokožky.

Naplánujte chemickou kůru. Chemické peelingy může provádět váš dermatolog a pracovat tím, že oddělíte vnější vrstvu pokožky, poškozenou sluncem, od vrstev pod ním. To umožňuje nové kůži růst na sluncem poškozené pokožce. Chemické peelingy se mění v hloubce a intenzitě od silných fenolových peel až po mírnější alfa nebo beta hydroxykyseliny.

Obnovte poškozenou pokožku dermabrazí. Demrabrasion zahrnuje použití brusného nástroje (jako je kovový nebo diamantový kartáč) k pískování vnějších vrstev kůže. Jako chemická slupka odstraňuje vnější vrstvu pokožky a umožňuje nové kůži růst na svém místě. Pro méně závažné poškození slunečním zářením může být pro léčbu použita méně invazivní mikrodermabraze.

Použijte kryoterapii ke zmrazení slunečních skvrn. Kryoterapie zahrnuje aplikaci tekutého dusíku na sluneční skvrny na kůži. Toto zmrzne místo a ničí přebytečný pigment, který je zodpovědný za tmavší pleť. Podle Mayo Clinic tato léčba představuje riziko pro zjizvení nebo trvalé zbarvení ošetřené pokožky.