Jak jíst sardinky pro ředění vlasů

Sardinky, tyto malé, mastné ryby, jsou základem středomořské stravy. Včetně sardinek – konzervovaných nebo čerstvých – ve vaší stravě nejen poskytuje řadu nutričních výhod, ale může pomoci snížit vypadávání vlasů. Sardinky jsou bohaté na esenciální mastné kyseliny, bílkoviny a železo, které jsou nezbytné pro udržení zdravých vlasů. Zahrnujte sardinky jednou týdně ve své stravě, abyste získali zdravotní výhody tohoto mořského plodu.

Servírovaci sardinky o objemu 4 oz mají 236 kalorií a téměř 28 gramů bílkovin. Pokud nemáte dostatek bílkovin ve vaší stravě, možná kvůli nárůstu diety, můžete začít ztrácet vlasy podle americké Národní knihovny medicíny. Zatímco většina Američanů získá dostatek bílkovin v jejich každodenní stravě, Ministerstvo zemědělství USA doporučuje, abyste jedli nejméně 8 uncí mořských plodů týdně. 4-ounové porce sardinek vám nejen pomáhají splnit polovinu tohoto doporučení, ale pomáhá vám každý den dosáhnout denního cíle 5 až 6 1/2 unce bílkovinných potravin, jak doporučuje USDA.

Sardinky jsou tučná ryba bohatá na omega-3 mastné kyseliny, polynenasycené esenciální kyseliny, které vaše tělo nemůže vyrábět samo o sobě. 4-ounové porce sardinek mají téměř 13 gramů tuku, z nichž většina je nenasycená. 5,8 gramů polynenasyceného tuku na porci tvoří 45 procent celkového obsahu tuku v porci sardinek. Kromě snížení zánětu, pomoci mozkové funkce a zdravého růstu a vývoje podporuje omega-3 mastné kyseliny také zdravý růst vlasů. Studie publikovaná v časopise Journal of Clinical and Estetic Dermatology v roce 2012 zjistila, že užívání doplňku omega-3 mastných kyselin po dobu 90 dnů vedlo ke zlepšení objemu a tloušťky vlasů u žen s řídkými vlasy. Nepomáhalo však zvýšit počet chloupků, které měly ženy.

Železo je základním minerálem a 4,3 unce porce sardinek má 3,31 miligramů. To poskytuje 41 procent doporučeného příjmu denně pro všechny dospělé muže a pro dospělé ženy starší 51 let. Poskytuje 18 procent doporučeného příjmu denně ženám do 50 let. Těhotné a kojící ženy mohou vyžadovat více železa a měli by se poradit s lékařem ohledně jejich příjmu železa. Železo pomáhá budovat červené krvinky, protože pomáhá při výrobě hemoglobinu. Studie zveřejněná v čísle “Acta Dermatovenerologica Croatica” z roku 2009 zjistila, že nízká hladina železa zvyšuje množství vypadávání vlasů u žen.

Sardinky jsou všestranné a najdete je v konzervě ve vodě, oleji nebo rajčatové omáčce ve většině obchodů s potravinami. Vysoce kvalitní sardinky v konzervách jsou často baleny v olivovém oleji a někdy obsahují koření, jako je citrónová slupka nebo horký pepř, které dodávají extra chuť. Sardinky, které lze zakoupit také čerstvě nebo zmrazené z mnoha obchodů s potravinami nebo obchodem s potravinami, se dobře připravují na zahřátí, jako je grilování, sauteeing nebo broušení, při kterých se teplo rozvíjí a rozkládá jemnou pokožku. Šaty na grilu nebo pečené sardinky s ničím jiným než trochu mořské soli a citronové šťávy pro zdravé a rychle připravitelné jídlo.

Jíst dostatek bílkovin

Omega-3 mastné kyseliny

Získání dostačujícího železa

Způsoby konzumace sardinek