Jak nahradit máslo rostlinného oleje v mixu brownie

Nahrazení másla za olej v mixu skořice dodává složitost a charakter jiným předvídatelným výsledkem. Brownie směsi vám dávají spoustu možností, pokud jde o náhradu tuků. Obsahují dostatečné množství stabilizátorů a emulgátorů, které z nich činí téměř bezpečné, ale musíte se přizpůsobit obsahu sodíku pomocí nesoleného másla. Butterova chuť jí dává výhodu oproti neutrálnímu rostlinnému oleji a můžete ho udělat ještě o krok vířením másla na beurre-noisette nebo hnědé máslo. Nahrazení másla nemá vliv na dobu pečení nebo teplotu – pouze chuť a texturu.

Tavte 6 1/2 polévkové lžíce másla v hrnci s těžkým dnem na střední teplotu pro každou tři čtvrtiny šálku oleje, kterou si vyžádáte ve směru šlehačky. Jedna tyčinka másla obsahuje 8 polévkových lžic, proto použijte stupnici na balení másla, která vám pomůže měřit.

Maso míchat často, jak se ohřívá a vaří, dokud pevné látky nehasnou. Maso rozvíjí opečenou oříškovou vůni a hnědou barvu, když dosáhne buerre-noisette stupně.

Vezměte máslo z tepla a nechte ho několik minut vychladnout a mírně se míchá při ochlazování.

Přidejte máslo do misky společně s mixem brownie a vodou. Mícháme a pak přidáme vejce. Těsto smíchejte a pečeme podle pokynů směsi.