Jak používat 5 htp s rhodiola rosea udržet serotonin pro mozek

Serotonin je neurotransmiter nebo chemická látka v mozku, která se mimo jiné zabývá spánkem, náladou, pamětí a svalovou kontrakcí. Nízké hladiny serotoninu mohou vést k depresi a únavě, a přestože existují léky, jako jsou selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu, také nazývané SSRI, některé doplňky mohou také pomoci udržovat adekvátní hladiny serotoninu v mozku. Před použitím jakýchkoli doplňků si poraďte se svým lékařem, abyste se ujistili, že jsou bezpečné.

Informujte svého lékaře o vašich příznaky nízké hladiny serotoninu, jako je deprese, poruchy spánku nebo únava. Zeptejte se, zda vám 5-HTP a Rhodiola rosea mohou být prospěšné a zda jsou pro vás bezpečné. Přestože jsou to přírodní látky, mohou se léčit a způsobovat nežádoucí účinky.

Vezměte 50 mg 5-HTP jednou až třikrát denně, doporučuje lékařské centrum University of Maryland. Vysoké dávky tohoto doplňku mohou být toxické. Požádejte svého poskytovatele zdravotní péče, jaká je bezpečná dávka pro vás, snižte pravděpodobnost nežádoucích vedlejších účinků a toxicity.

Konzumujte 200 až 600 mg denně Rhodiola rosea. Podle společnosti Drugs.com se ukázalo, že Rhodiola rosea zvyšuje hladinu serotoninu v mozku a pomáhá zvýšit propustnost hematoencefalické bariéry, což umožňuje, aby prekurzory serotoninu a dalších neurotransmiterů procházely snadněji do mozku.