Jak předcházet migréně vyvolané cvičením

Někdy může dobrý trénink skončit špatně, když vyvinete cvičení vyvolané migrény. Některé z těchto bolestí hlavy jsou způsobeny fyzickou námahou těla během cvičení, zatímco jiné jsou způsobeny náhlou poklesem hladiny cukru v krvi způsobenou intenzivní fyzickou aktivitou. Určení spouštějícího bolesti hlavy vyvolaného cvičením vám pomůže rozhodnout, co bude nejlépe fungovat, abyste je zabránili.

Zahřejte. Zahřátí před cvičením je kritickým krokem v každém cvičebním programu, ale je obzvláště důležité zabránit migrénám po cvičení, protože umožňuje tělu pomalu pracovat až na aktivní úroveň a může pomoci zabránit bolesti svalů, což může dále komplikovat nebo Později vyvolat migrénu.

Začněte pomalu. Podle Sue Dysona, autora “Migrény přírodního přístupu”, někteří lékaři věří, že migréna po cvičení může být důsledkem šoku náhlé aktivity na těle. Proto uvolnění těla do činnosti po zahřátí může pomoci dále snižovat riziko cvičení vyvolané migrény.

Zůstaňte hydratováni. Vaše tělo bude reagovat špatně na jakýkoli druh stresu nebo napětí, když je dehydratovaný, a migréna trpí, že zůstane dobře hydratovaná může pomoci při vstupu do tělocvičny a ven z tělocvičně.

Vyberte si méně výkonné nebo méně nárazové cvičení. Vzpírání vypadá, že je pravděpodobnější, že způsobí migrény, a někteří věří, že je to kvůli zastavení, které se účastní cvičení, protože tento pohyb může způsobit, že krevní cévy v hlavě se dilatají. Bez ohledu na to, jakou formu cvičení jste dělali, můžete se pokusit přejít k něčemu méně namáhavému.

Udržujte pravidelný cvičební plán. Podle studie zveřejněné v časopise Journal of Physiology cvičení lékaři zjistili, že náhlé ukončení cvičebního programu způsobilo nárůst epizod migrény a že migrény vyvolané cvičením byly také častější, když znovu začali rutinní cvičení.

Jeďte celé jídlo do hodiny po cvičení. Ujistěte se, že toto jídlo obsahuje bílkoviny a škroby, které vám pomohou zvýšit hladinu cukru v krvi až na normální úroveň.

Před cvičením si užívejte nějaké preventivní léky. Zkuste nejdříve podat ibuprofen, ale pokud to nepomůže, můžete se přesunout k silnějšímu léku doporučenému lékařem. Můžete také zkusit užít tabletu glukózy před cvičením, pokud máte podezření, že vaše migréna je způsobena poklesem hladiny cukru v krvi způsobenou cvičením.

Ochladit. Stejně jako začátek cvičení může být šokem pro systém, konec může být také stejně, takže zužujete cvičení pomalu, abyste zabránili většímu šoku do systému.