Jak předehřívat zbytkovou polévku

Polévka vede k úspornému jídlu, zvláště pokud vyrábíte velké dávky a ukládáte porce pro budoucí jídlo. Různé polévky budou uchovávat dva nebo tři dny v chladničce a více než dva měsíce v mrazáku, čímž ušetříte potíže s znečištěním další sady nádobí. Polévka na ohřátí je jednoduchá, hlavní obava spočívá v tom, že ji dostanete jen na správnou teplotu, abyste uspokojili jak obavy o bezpečnost potravin, tak vaše chuťové koule.

Polévku nalijte do hrnce, který je dostatečně velký, aby se varná kapalina nevysytila ​​po stranách. Pokud polévka zaplní nádobu, použijte větší nádobu.

Přidejte dodatečnou vodu, zvláště pokud polévka obsahuje těstoviny nebo rýži, protože během skladování v chladničce budou mít mnoho extra polévky. Dobrý časopis Housekeeping doporučuje přidat mezi 1/4 a 1/2 šálku vody.

Pokud se polévka nezmrazí, zahřejte alespoň na médium. Pokud víte, že pán může zvládnout to a polévka je většinou vývar, můžete použít vysoké teplo. Pokud je polévka zmrzlá, přidávejte vodu a teplo na nízkou teplotu po dobu několika minut, až se polévka roztaví. Zvyšte teplo poté.

Počkejte, až se polévka vaří. Promíchejte pravidelně, abyste zabránili tomu, aby se potraviny přilepily na dno hrnce.

Nechejte polévku vařit alespoň jednu minutu.

Otočte teplo dolů na střední a nechte polévku několik minut vařit.

Sporák

Mikrovlnná trouba

Vypněte teplo a odstraňte hrnce z horkého hořáku, kov zůstane horký i po vypnutí tepla.

Vložte do polévky teploměr, ale nedotýkejte se dna ani boků pánve. Teplota by měla být nejméně 165 stupňů Fahrenheita. Pokud polévka obsahuje kusy jídla, vložte teploměr do kusů. V případě potřeby zvedněte kus ze spodní strany hrnce. Všechno v hrnci musí být nejméně 165 stupňů. Polévku trochu zahřejte v případě potřeby.

Nalijte polévku do kontejneru, který je bezpečný pro mikrovlnné trouby a který má spoustu místa nahoře. Polévka může vařit i v mikrovlnné troubě.

Umístěte víko nebo plastový obal na mikrovlnnou troubu na horní část kontejneru a nechte malý otvor na straně jako větrací otvor.

Polévejte na polévku na 20 až 30 sekund.

Otevřete dvířka mikrovlnné trouby a polévejte polévku.

Polévku znovu zahřejte dalších 30 sekund.

Opakujte střídavé zahřívání a míchání až do středu polévky je nejméně 165 stupňů Fahrenheita. Opět použijte teploměr na potraviny pro měření jak vývaru, tak kusů jídla. Weight Watchers doporučuje mikrovlny na vysoké 60 sekund na šálek tekutiny a uvádí, že to bude fungovat také pro zmrzlé polévky. Dobrý časopis Housekeeping doporučuje zpočátku rozmrazení polévky s 30 procenty energie, dokud ji nebudete moci rozmíchat.