Jak snižovat otoky nohou s perorálními vitamíny

Otok v nohách je lékařsky známý jako edém. Nastává, když se tekutina uvízne v tkáni. Edém je příznakem a neměl by být jen zamítnut. Příčiny tohoto otoku se liší, ale jedním z klíčových komponent může být zadržování vody. Pokud jste žena, může se tato retence objevit těsně před vaším obdobím. Jiní možní viníci zahrnují vysoký krevní tlak a srdeční onemocnění. Hodnocení pomůže určit počáteční zdravotní příčinu problému. Abyste mohli léčit příznaky a snížit opuch v nohou, pravděpodobně budete muset změnit dietu. Některé perorální vitamíny mohou snížit retenci vody, ale měly by být užívány pouze poté, co zjistíte, co způsobuje otok. Vždy konzultujte s lékařem.

Vezměte denní doplněk vápníku o hmotnosti 1200 mg. Podle Mayo kliniky mohou doplňky vápníku snižovat příznaky premenstruačního syndromu a pomáhat odstranit vodu z tkáně. Neměli byste užívat další vápník, pokud jste byli diagnostikováni s jakýmkoli onemocněním ledvin, jako je nefritida nebo onemocnění ledvin, aniž byste o tom mluvili s lékařem.

Přidejte magnesium dodatek 200 až 400 mg denně. Experti uvádějí, že extra hořčík může snížit zadržování vody. Klinika však doporučuje, aby hořčík způsobil problémy těm, kteří byli diagnostikováni s onemocněním srdce nebo ledvin.

Koupit multivitamin, který obsahuje 1200 mg vápníku a 200 mg hořčíku jako alternativu. Zkontrolujte etikety vitamínů, abyste zajistili, že nabízejí obě minerály ve správném množství. Neberte dvě tablety, abyste získali správnou dávku vápníku a hořčíku. Pokud je to nutné, zakoupte samostatné doplňky těchto dvou minerálů, abyste přidali k tomu, co je k dispozici v multivitaminu. Harvardská škola veřejného zdraví také doporučuje extra vitamin D pro celkové zdraví, aby případně zabránil některým onemocněním, které mohou způsobit edém.