Jak zbavit domů kůrovce

Kůň trpí prachem, srstí zvířat a vlhkými tmavými místy v domácnosti. Příležitostně může být nutné zbavit se domorodých kožních onemocnění, zejména v případě, že člen domácnosti nebo domácí zvíře mají infekci kožního onemocnění. Kožní onemocnění je houba, která způsobuje kožní infekce a kožní onemocnění je nakažlivá. Musíte odstranit kožní onemocnění a stanoviště, kde houba vzkvétá v domácnosti. Aby se vaše rodina a domácí zvířata nemohly chránit před infekcí, možná budete muset použít čistící spotřební zboží nebo služby.

Zbavte se domova kožního ochucení

Odstraňte srst a vlasy z koberců, nábytku, ložního prádla a podlah, pomocí domácího vakuového vaku, válečkového kartáče nebo jiných prostředků na odstraňování vlasů. Podle University of Illinois College of Veterinary Medicine, pouze 3,3 procenta kožního onemocnění, který infikuje člověka, pochází ze stejného kožního onemocnění, který infikuje kočky a psy. Přesto, u 30 až 70 procent domácností, u kterých má kočka infekci kožního onemocnění, se lidé v domácnosti nakazí. V každém případě čísla ukazují, že infekce je možná mezi lidmi a domácími zvířaty, a tak odstraňte domácí zvířata a lidské chloupky ze všech textilií v domácnosti.

Připravte čisticí roztok o objemu 1,5 šálků bělicího prostředku na galon a vyčistěte všechny podlahy, schodišťové zábradlí, skříně, koupelny, kuchyňské povrchy, dveřní kování, desky a další neporézní povrchy. Některé povrchy mohou vyžadovat použití univerzálního bělícího prostředku, který je bezpečný pro porézní povrchy, avšak dostatečně silný, aby zabíjel celou řadu houbových organismů a bakterií. Podívejte se na čistící prostředky, které mají certifikát EPA, což je označení, které agentura pro ochranu životního prostředí schvaluje pro použití při odstraňování patogenů a bakterií.

Umístěte některé z vašich domácích předmětů venku za slunečného dne. Pet klece, boty a koše na prádlo jsou některé z předmětů pro domácnost, které můžete nechat venku po slunečném odpoledni, abyste je zbavili kožního onemocnění. Dr. John Angus, veterinární dermatolog na Veterinární fakultní nemocnici University of Illinois, říká, že kožní krvinky se daří v temných místech a sluneční světlo zabije kožní onemocnění. Otevřete žaluzie nebo závěsy za slunečného dne a nechte sluneční paprsky zabíjet infekční spory ve vašem domě.

Vakuujte svůj domov a vyhazujte vak vaku při každém použití vakua. Pokud máte váček bez vaku, namočte odnímatelný vysavač do roztoku bělicího prostředku pomocí 1,5 šálků na jeden litr vody. Namočte do bělícího roztoku látku a utřete vnější část vakua. Podrobné čištění a údržbu vysavače viz příručka obsluhy podtlaku.

Vyčistěte kanály a větrací otvory nebo použijte profesionální služby čištění potrubí. Vakuové potrubí a radiátory v každé místnosti domova. Otřete větrací otvory pomocí bělicích roztoků 1,5 šálků na jeden galon horké vody. Pokud jsou vaše potrubí obzvláště špinavá, můžete si vyžádat službu čištění potrubí. Profesionální služby používají specializované nástroje a tmely, které dokáží vyčistit plísně, bakterie, houby a další spory ve vytápěcím a chladicím systému vašeho domova.

Najme profesionální službu čištění koberců, abyste odstranili kosti z koberce. Kožní onemocnění může žít až dva roky v kobercových vláknech. Většina parních koberců, které jsou k dispozici na trhu pro domácí použití, se nedostanou dostatečně horko k tomu, aby zabíjely kožní onemocnění a parníky vytvářejí vlhkost, atmosféru, kde se kadeřník daří. Pokud to váš rozpočet dovolí, použijte profesionální služby, které nabízejí suché čištění koberců. Dr. Keith A. Hnilica z University of Tennessee říká, že je lepší parní čištění, pokud je to nutné, protože výhody odstraňování organismů převažují nad dočasným zvýšením vlhkosti v domácnosti.

Vezměte si boty při vjezdu do domu. Jak zdůrazňuje Dr. Richard Olsen z UCLA, vaše nohy jsou nádržkou houby a kožní onemocnění se může snadno dostat do svého domova na botách. Držte si pantofle u předních dveří, abyste měli něco kolem domu.

Otočte rostliny v domácnosti a dezinfikujte oblasti, kde sedí vaše rostliny. Pokud máte nemocnou rostlinu, vyjměte ji z domova a dezinfikujte čítače a stěny kolem místa vaší rostliny. U umělých rostlin dezinfikujte listy roztokem bělení.