Je plavání dobré pro špatné kolena?

Koupání nabízí cvičení s malým nárazem, pokud máte špatné kolena. Na rozdíl od aktivit nesoucích váhu, které kladou na vaše kolena stres, když vaše nohy narazí na tvrdý povrch, plavání vám umožňuje pohybovat se vodou bez toho, aby jste na koleno příliš zatlačili. Většina lidí může cvičit déle ve vodě bez namáhavého úsilí nebo bolesti kloubů.

Několik sportovních pohybů může způsobit špatné kolena. Náhlé zastávky, nadměrné ohyb a nepříznivé přistání po skoku, startu a otočení mohou vést ke zranění kolena. Tenis, basketbal, fotbal a fotbal jsou některé ze sportů, které mohou vést ke zranění kolena nebo nadužívání, což může způsobit bolesti kolena. Plavání je obvykle jednodušší na kolenou, ale pokud máte špatné kolena, vyhněte se motýli.

Koupání je považováno za středně intenzivní aerobní cvičení. Chcete-li získat dostatečné fitness výhody z plavání, plavat minimálně 150 minut za týden. To může být provedeno v krocích po 30 minutách po dobu pěti dnů týdně nebo co je pro vás nejvhodnější a nejpohodlnější, pokud splníte minimální požadavky. Pro maximální zdravotní a tělesné výhody postupně pracujte na plavání 300 minut za týden.

Bolesti kolen je častá stížnost s artritidou. Koupání může snížit ztuhlost kloubů, posílit svaly kolem kloubů, posílit kosti a zlepšit celkovou zdatnost, podle Washingtonské ortopedické a sportovní medicíny. Koupání může také zlepšit příznaky deprese a snížit riziko chronických onemocnění, jako jsou srdeční onemocnění a rakovina. Vodní sporty s přáteli a rodinou mohou také poskytnout aerobní výhody.

Pokud se rozhodnete plavat pro špatné kolena, poraďte se o svém rozhodnutí se svým lékařem nebo fyzickým terapeutem, abyste zjistili rutinu vhodnou pro vaši kondici a kolena. Váš lékař může doporučit úseky a posilovací cvičení, které je třeba provést v kombinaci s koupáním. Nevystavování tuhých nebo bolestivých kolen může v budoucnosti příznaky zhoršit. Neměli byste pocítit bolest během plavání, pokud ano, je to způsob, jak tělo vašeho těla signalizuje zpomalení nebo zastavení. Vaše svaly se mohou po začátku nové plavání pociťovat trochu bolestivé, ale to bude méně, když budete pokračovat ve své rutině.

Příčiny

Frekvence

Výhody

Úvahy