Jíst sushi zdravé? Plus nejlepší a nejhorší sushi na objednávku

Sushi může vypadat jako neuvěřitelně zdravé jídlo, protože je vyrobeno z mořských plodů, které poskytují vysoce kvalitní bílkoviny. Nicméně v závislosti na volbách, které uděláte, byste mohli skončit s obědem nebo večeří, která je velmi bohatá na sacharidy a neobsahuje žádnou významnou zeleninu.

Jaké jsou zdravotní přínosy sushi?

Sushi je rychlý a snadný zdroj bílkovin. Pokud hledáte vysoce bílkovinové jídlo nebo svačinu, vyberte tuňáka, lososa nebo duhové rohlíky, které mohou obsahovat 20 nebo více gramů bílkovin v jednom kotouči. Omega-3 mastné kyseliny nalezené v rybách mají prospěch z kardiovaskulárního zdraví, plus Jsou to přirozené protizánětlivé sloučeniny a hrají roli v mozkové funkci. Vyberte lososa, pstruh a tuňák, pokud hledáte omega-3 mastné kyseliny.

Sushi může být velmi vysoká v sodíku

Jedním z hlavních nedostatků sushi je jeho poměrně vysoký obsah sodíku. Zatímco informace o výživě pro sushi se liší od rol-to-roll a od restaurace až po restauraci, mnoho sushi válců má značné množství sodíku. Například kobylka krevety v jedné populární americké sushi restauraci má 1 030 miligramů sodíku. To je nadměrné množství soli, vzhledem k tomu, že horní hranice příjmu sodíku je 2 300 miligramů a více než polovina lidí v USA je omezena na denní příjem 1 500 miligramů kvůli vysokému krevnímu tlaku a dalším zdravotním podmínkám nebo jiným faktorům ., Válce Tempura, králičí králíky a kalamarové kotouče také obsahují více než 1000 miligramů sodíku na porci.

Proč Sushi Rice chutná tak dobře – je to přidaný cukr!

Už se divíte, proč suši rýže chutná tak dobře? Tradiční sushi rýže se vyrábí s cukrem a rýžovým octem. Pro každý šálek vařené sushi rýže je v průměru jedna lžíce cukru. A každá sushi roll obsahuje asi jeden šálek bílé rýže v něm. Rýže v jednom kotouči obsahuje 240 kalorií. A většina lidí bude mít více než jednu roli jako své jídlo. Tradiční bílá sushi rýže je také vysoká v rafinovaných uhlohydrátech, které nejsou vaše nejzdravější volba. Bílá rýže se rychle rozkládá a způsobuje špičku krevního cukru, který vám zanechává hlad po krátkém jídle. A zatímco potravinové pokyny USDA umožňují až polovinu denního příjmu obilí z rafinovaných uhlohydrátů, Možnost obilí. Zvažte žádost o sushi s hnědou rýží. Hnědá rýže je vyšší ve vláknině, což z něj činí více plnění než bílá rýže a jíst celé zrna snižuje riziko vzniku cukrovky a srdečních chorob. Nejzdravější volbou je jít na sashimi (surové ryby bez rýže) přes maki sushi, které jsou Válečky.

Které jsou nejlepší a nejhorší Sushi Rolls na objednávku?

BEST SUSHI ROLLS; Čerstvé syrové ryby jako losos, tuňák nebo pstruh; Rostlinné rolky, jako jsou okurky, chřest nebo avokádové rohlíky; Rolls s hnědou rýží namísto tradiční bílý sushi rýže, 4. Rolls bez omáček, příklady dobrá volba suši roll zahrnují: * Tuna rolky (ne “pikantní” rolky tuňáka, ačkoli – pikantní omáčka je primárně mayo), Rainbow rolky, Kalifornie role vyráběné se skutečným krabem, nejhorší SUSHI ROLLS; 1. Chrumkavé nebo tempura rolky – Tlustý těsto a smažení přidají nezdravé tuky. 2. Unagi / Eel omáčky – Primárními složkami v této omáčce z Unagi jsou sójová omáčka (sodík) a cukr 3. Smetanové smetanové sýry – Cream cheese adds Extra aroma, ale také extra tuk, 4. “Krémové” kotle – Smetanové omáčky přidávají tuky, stejně jako: 5. Pikantní kotouče – “Pikantní” je zkratka pro majonézu smíchanou s chilli pastou. * Kaviárové nebo zeleninové tempurové rohlíky * Pikantní rohlíky na tuňáky * Roláky z Philadelphie (včetně smetanového sýra) * Pavoučí rohlíčky (dvojitý smažený smažený krab a pikantní mayo) * Dynamite rolls (pikantní májová omáčka) a úhoř .

Proč Sashimi je nejzdravější možností

Ještě lepší než objednání kotouče, si objednejte sashimi (tenké řezy kvalitní surové ryby podávané samy o sobě, bez rýže v maki sushi, což jsou kotle), každá porce sashimi má více ryb, Získáme více bílkovin a omega-3. Objednávání sashimi také umožňuje vyhnout se obrovskému množství sacharidů. Nezapomeňte si vybrat kvalitní sushi restauraci, protože je nezbytné používat pouze ty nejkvalitnější ryby pro sashimi.

Ať už se těšíte na sushi nebo sashimi, musíte mít na mysli několik zdravotních důvodů. Některé z typů ryb, které se používají k přípravě sushi, jsou vysoké nebo mírně vysoké v rtuti, takže je nejlepší vychutnávat tyto ryby v míře . Tuniak s tuňákem dubovým má například mírné množství rtuti a mečoun a makrela jsou vysoce rtuťové ryby, které je třeba podle agentury USA pro ochranu životního prostředí vyhnout. Pro nižší rtuťové varianty si vyberte sushi nebo sashimi vyrobené z lososa nebo krevetky. Ujistěte se, že se také těšíte na sushi v čisté a renomované restauraci s kvalitními kuchaři. Sushi, která nebyla skladována nebo připravená správně, představuje riziko výskytu chorob způsobených potravinami z patogenů, jako je E. coli. Jděte na průmyslově zpracované sushi, jako zmrazené sushi nalezené v některých obchodech s potravinami. Studie zveřejněná v časopise Journal of Food Protection v roce 2008 zjistila, že zmrazené sushi má nižší riziko kontaminace než čerstvé sushi od sushi baru. Je však důležité zmínit, že zmrazené sushi není ani zcela bezpečné. Vzhledem k tomu, že v roce 2015 došlo k vypuknutí salmonely v zmrazeném tuňáku, bylo v 11 státech postiženo 65 lidí, z nichž bylo zřejmé, že zmrazení nezabrání všem patogenům kontaminovat syrové ryby. Z těchto důvodů CDC doporučuje, aby lidé s vyšším rizikem onemocnění spojenými s potravinami – ti s oslabeným imunitním systémem , Děti do 5 let, dospělé nad 65 let a těhotné ženy – zdržet se konzumace syrových ryb nebo měkkýšů.

Další zdravotní problémy se Sushi