Menu pro 4 denní stravu dr. Ian kovář

4denní dieta ve skutečnosti není dietou podle svého tvůrce Dr. Iana Smitha. Podle Smith je průměrná hmotnostní ztráta 10 až 12 lbs měsíčně na stravě. Většina odborníků se shoduje, že ztrácí zhruba 2 lbs týdně, jsou stálé a zdravé cíle na snížení tělesné hmotnosti. Čtyřdenní dieta je rozdělena do sedmi modulů, z nichž každý trvá čtyři dny, hlásí Akademie výživy a dietetiky. S výjimkou prvních dvou modulů není nutné dodržet sedm modulů. Před začátkem jakéhokoli dietního plánu diskutujte o svých cílech na snížení tělesné hmotnosti s lékařem a zjistěte, zda je 4denní dietní strava vhodná pro vás.

Podle Smithovy knihy “4denní dieta” je cílem indukčního modulu očistit a detoxikovat tělo. Dieta musí být dodržována minimálně čtyři dny, ale může trvat déle. Během tohoto období jsou jediné povoleny ovoce, listová zelenina, neškrobová zelenina, fazole, hnědá rýže a nízkotučné nebo beztučné jogurty, informuje Akademie výživy a dietetiky. Maso, drůbež a ryby jsou během této doby znemožňovány. Kniha doporučuje stravu pro každý konkrétní den.

Podle Smith jsou všechny čtyři dny menu během přechodového modulu totožné. Vybíráte potraviny z hlavního jídelního seznamu. Můžete jíst méně, ale nikdy více než uvedené potraviny. Dvě šálky kávy s jedním balením cukru a smetany na šálek jsou povoleny. Zeleniny v nabídce obsahují 1 c surové mrkve, 1 c okurky, 1 c varené fazole, cizrna, čočku nebo jiné luštěniny. Pečené fazole nejsou zahrnuty. Střední salát s pouze zeleninou je povolen s 3 lžícemi. Z nízkotučného nebo beztučného obvazu. Ovoce obsahuje 1 jablko, 1 hrušku, 1 c bobuloviny. Zdroje bílkovin obsahují 4-oz porce ryby, kuře nebo krůty s odstraněnou kůží. Maso by mělo být grilované nebo pečené a nepečené. Smith doporučuje nejméně šest šálků vody nebo více denně. Dvě svačiny jsou povoleny. Seznam svačinek je uveden v knize “4-denní strava” v rozmezí od 1/2 avokáda až po 1 beztukový čokoládový pudingový pohár.

Každý dodatečný modul musí být dodržen po dobu čtyř dnů, avšak v libovolném pořadí. Proteinový úsek umožňuje míchat vejce, krůtí slaninu, proteiny a sendviče včetně masa na oběd. Hladký modul vám umožňuje konzumovat několik doplňků, které vám pravděpodobně chyběly, aniž byste přemýšleli. Mezi doplňky patří 2 střední plátky vegetariánské pizzy, těstoviny s rajčatovou omáčkou, 4-oz hamburger nebo veggie burger nebo 1 středně velký hot dog, stejně jako další tradiční potraviny, které většina dospělých dopřeje. Podle Smithu je tento modul o tom, jak si užíváte, co jíte, a počítat každou skus. Tlačítkový modul se vrátí mírně zpátky do přísnější stravy po odpustcích hladkého modulu. Konečně režim rychlosti umožňuje dietersům trochu relaxovat se svou stravou a přizpůsobit se nově vytvořeným stravovacím návykům. Konečný režim uvedený v knize je energický modul, kde Smith uvádí, že poslední libra jsou vynechána.

Podle Akademie výživy a dietetiky jsou potraviny navržené ve čtyřdenní dietě výživné, ale nemusíte dostávat dost kalorií, vitamínu D nebo vápníku každý den. Akademie výživy a dietetiky naznačuje, že dietní plán nesplňuje pokyny stanovené americkým úřadem pro potraviny a léčiva z roku 2005. Seznamte se s registrovaným dietetikem, abyste zjistili, jaké nutriční potřeby potřebujete, a jakou část 4denního dieta pracuje pro vás.

Indukční modulová dieta

Přechodový modul Foods

Další moduly

Expert Opinon