Hořčík a citlivý sluch

Výzkumníci zjistili, že minerální hořčík hraje zásadní roli při slyšení zdraví, ačkoli přesně to funguje, není jasné. Hořčík může snížit citlivost na šum a snížit příznaky tinnitu. Přestože hořčík se nalézá v širokém spektru potravin, je možné, že se ve stravě nedostáváte dostatečně, abyste zajistili zdraví sluchu.

Strava a sluch Zdraví

Během uplynulých 20 let výzkum v oblasti diety na sluchu naznačil celou řadu vitaminů a doplňků, které přispívají ke zdraví vašeho sluchu. Vitamíny A, C, D a E mohou pomoci snížit citlivost na šum a zlepšit celkové nervové zdraví. Vitamin D se jeví jako zvláště důležitý pro zdraví vašich uší a co je důležitější, nedostatek hořčíku ve vaší stravě může zhoršit schopnost vašeho těla absorbovat tento důležitý vitamín. Minerály, jako je měď, jod, železo, draslík a zinek, se také doporučují pro zdraví sluchu.

Hořčík a sluch

Zdá se, že přebytky glutamátu neurotransmiteru způsobují tinnitus, ale zdá se, že hořčík působí jako inhibitor glutamátu, což může pomoci vysvětlit jeho účinnost při léčbě tinnitu. Hořčík může pomoci chránit vaše uši před hlukem způsobenou ztrátou sluchu. Studie v časopise “American Journal of American Academy of Audiology” v květnu až červnu 2003 ukázala, že nedostatek hořčíku je spojen s vyšší náchylností k poškození hlukem. Hořčík se může také chránit před ototoxicitou, což je poškození ucha způsobené jako vedlejší účinek některých léků, včetně antibiotik a chemoterapeutik. Suplementace hořčíku je obecně považována za bezpečnou, ale může být toxická ve velkém množství. Před podáním doplňků stravy se poraďte s lékařem nebo kvalifikovaným odborníkem na výživu.

Citlivost na zvuk

Pro lidi s hyperakusem mohou vysoké zvuky, jako jsou autoalarmy a foukače listů, být akutně bolestivé, ale dokonce i zvuky považované za normální se pro ně mohou stát nepříjemné. Zvonění v uších často doprovází hyperakuzi. Podle informačního místa o hyperakuzi neexistuje žádná přímá lékařská zkouška na hyperakuzi. Pacienti jsou obvykle odkazováni na otolaryngology nebo audiologists mít jejich sluch testoval. Hyperakce a tinnitus mohou být způsobeny traumatem nebo chronickými infekcemi ucha, nebo dokonce být vedlejším účinkem některých léků. Jiné typy citlivosti na zvuk zahrnují phonophobia a misophonia. Phonophobia je strach ze zvuků, zejména z konkrétních frekvencí nebo zvuků. Misophonic lidé se nelíbí zvuku do té míry, že se snaží izolovat od veškerého hluku.

Poruchy hluku, stresu a úzkosti

Lidé, kteří mají nedostatek hořčíku, mohou trpět úzkostnými poruchami a být velmi citliví na zvuk. Nedostatek hořčíku může způsobit zvýšenou hladinu adrenalinu ve vašem systému, takže se budete cítit napjatě a úzkostlivě. Když dostanete stres, vaše nadledviny uvolňují adrenalin, který zvyšuje srdeční frekvenci a dýchání a zvyšuje vaše smysly. Jakmile nebezpečí zmizí, vaše tělo se vrátí k normálu, ale úzkostné osoby jsou nadále v pohotovosti. Podle Dr. Lea Gallanda je u pacientů s funkčními nebo neurotickými poruchami, které mohou zahrnovat úzkost vyvolané stresem, běžně pozorován i mírný nedostatek hořčíku.