Jak odstranit jizvy břitvy

Jizvy břicho jsou společné jak u mužů, tak u žen, zejména u těch s citlivou kůží. Mohou se stát všude, kde používáte holicí strojek na oholení tělové srsti. Často jsou břichovité jizvy mírné a zmizí během několika týdnů až několika měsíců. Existují však některé způsoby, jak můžete pomoci urychlit léčebný čas a rychleji je odstranit.

Osušte postiženou pokožku nejméně třikrát týdně. Buď křovina nebo odlupovací kartáč bude stačit k odstranění odumřelých buněk pokožky a jizev. Okraj jemně protřete kruhovým pohybem, abyste odstranili poškozené vrstvy. Výsledky trvají několik týdnů, aby se staly viditelnými, ale častá exfoliace sníží vzhled a eventuálně odstraní jizvy.

Použijte mikrodermabrazi k odstranění jizvy. Tato neinvazivní metoda je jednou z nejmírnějších forem léčby a nevyžaduje čas na obnovu. S největší pravděpodobností budete potřebovat řadu ošetření, abyste viděli výsledky. Mikrodermabraze může být provedena v klinickém prostředí nebo si ji můžete sami udělat s domácím kitem.

Naplánujte schůzku pro chemickou odlupování, pokud jsou hluboké břicho. Dermatolog používá fenoly pro těžké jizvy a glykolové nebo hydroxykyseliny pro povrchnější jizvy. Tyto práce poškozují vnější kůži a umožňují vznik nové kůže. Všechny chemikálie pracují, aby pronikly do vnějších vrstev pokožky a odtrhly jizvou tkáň.

Použijte laserové ošetření k odstranění břicho. Ty spálí tkáň jizvy tím, že převládají čerstvější kůži. Tato léčba je neinvazivní a má velmi málo vedlejších účinků. Mohou se objevit mírné záněty a otoky, ale lokální analgetika je může zmírnit. V závislosti na závažnosti jizev, můžete potřebovat řadu laserových ošetření dříve, než jsou výsledky viditelné.