Jak parní krevety v rýžovém sporáku

Vařené krevety se používají v řadě různých receptů a je to nejběžnější způsob přípravy studených pokrmů, jako je krevetový koktejl nebo krevetový salát. Vařené krevety mohou být také oblečeny do široké škály čerstvých nebo sušených bylin a koření, stejně jako omáčky a marinády. Základní vařená kreveta se často spojuje se suchými bílými víny, jako je Chardonnay a Sauvignon Blanc, nebo s lehkými pivy v ležáckém stylu.

Rozmrazte 1 lb nekvašené jumbo krevety, přibližně 21 až 25 kg / kg, v chladničce ve vzduchotěsné nádobě po dobu minimálně 24 hodin před vařením krevet. Čerstvé, nezmrazené krevety nemusí před vařením odpočívat.

Odstraňte černou čáru uprostřed každého krevety, což je střevní trakt s ostrým nožem, který dělá jen malý řez v černé krevetě. Vyhoďte střevní trakt.

Umístěte krevety do hrnce na vaření rýže. Do krevety nalijte 1 šálek studené čisté vody.

Zavřete vařič rýže a vaříme krevety po dobu šesti minut, než jej vyjmete z parního stroje pomocí štěrbiny. Nakrájejte jednu krevetku na polovinu ve středu, abyste se ujistili, že je plně vařená.

Umístěte krevety do velké misky ledové vody, abyste zastavili proces vaření. Vypusťte krevety v cedníku a osušte je papírovými utěrky. Používejte krevety hned nebo je uchovávejte ve vzduchotěsné nádobě po dobu 24 hodin.