Je lepší pracovat odpoledne nebo ráno?

Výzkum sportovních výkonů získal nápadné stopy, že ráno nebo odpolední cvičení mohou ovlivnit úspěch vašeho tréninku v závislosti na tom, jak si prohlédnete své cíle. Zatímco žádná studie nenalezla noční tréninky, které by měly specifické výhody, zdá se, že kdykoli si zvolíte, že je lepší, než je čas vůbec.

Několik studií naznačuje, že časné ranní cvičení může zlepšit nárůst kontroly hmotnosti. Studie z roku 2010, která byla provedena v Belgii a publikována v časopise Journal of Physiology, požádala své muže, aby se dopřát ve vysokokalorických jídlech s vysokým obsahem tuku. Muži, kteří před každým dnem snídani cvičil, se vyhýbali nárůstu tělesné hmotnosti a hrotu glukózy, který nikoho zažil. Další studie provedená na Appalachově státní univerzitě v roce 2011 zjistila, že účastníci, kteří cvičili v 7 hod., Zlepšili vzhled spánku a snížili krevní tlak.

Odpolední cvičení podle francouzské studie z roku 2009, která byla publikována v Chronobiology, může být přínosná pro ty, kteří usilují o výrazné zlepšení výcviku a sportovní výkonnosti. Studie provedená výzkumnými pracovníky na univerzitě v Kalifornii v Los Angeles na laboratorních myších zjistila, že když myši mají dovoleno cvičit odpoledne, jejich tělesné chemikálie, které regulují spánek, byly vylepšeny. Studie byla publikována v roce 2012 ve Journal of Physiology.

Ranní cvičení pro kontrolu hmotnosti

Odpolední cvičení pro zlepšení výcviku