Je zázvor zelený čaj dobrý pro vás?

Čaje, které kombinují zázvorové kořeny a listy zeleného čaje, jsou k dispozici v obchodech s přírodními potravinami pod několika značkami. Kromě komplexní chuti vytvořené kombinací pikantního, sladkého zázvoru a živého přísadového zeleného čaje, bylinky v této směsi nabízejí známé přínosy pro zdraví. Jak zelený čaj, tak zázvor byly použity pro lékařské účely. Při konzumaci jako směs zázvoru a zeleného čaje získáte to nejlepší z obou nápojů.

Původy zeleného čaje

Zelený čaj je vyroben z listů rostliny Camellia sinensis, stejná rostlina, která poskytuje listy na černý a oolong čaj. Rozdíl mezi těmito čaji spočívá v jejich zpracování. Černé a oolongové čaje jsou vytvářeny zalomením čajových listů, které jim pomáhají a uvolňují enzymy, které rozkládají životně důležité látky v listech zvaných polyfenoly. Tento proces modřin je označován zavádějícím pojmem “fermentace”, přestože se skutečně nevyskytuje fermentace, podle institutu Linus Pauling Institute. Zelené čaje nepodléhají fermentaci. Chcete-li vytvořit zelený čaj, listy Camellia sinensis jsou někdy uschlé a pak buď zapékané nebo vypálené. Tím se zachovává jejich obsah polyfenolu.

Zdravé přínosy zeleného čaje

Polyfenoly obsažené v zeleném čaji jsou antioxidanty, látky, které neutralizují nestabilní molekuly nazvané volné radikály, které mohou způsobit poškození buněk. Podle Lékařského centra Univerzity v Marylandu mohou polyfenoly zeleného čaje chránit před onemocněním koronární arterie, pomáhat snižovat hladinu cholesterolu a dokonce chránit vás před různými formami rakoviny. Zelený čaj může mít také ochranný účinek proti cukrovce, onemocnění jater a zánětlivému onemocnění střev. Výzkum, který potvrdil tato zjištění, pokračuje, avšak mezitím je zelený čaj bezpečný téměř všem, třebaže ti, kteří mají srdeční, ledvinové nebo psychické poruchy nebo vředy žaludku, by se měli zdržet konzumace, stejně jako těhotné a kojící ženy.

Zázvor

Zázvor je oddenka nebo podzemní stonky rostliny Zingiber officinale. Historické použití zázvoru jako tradičního léku zahrnuje Asii, Indii a Blízký východ, podle University of Maryland Medical Center. Používá se v kulinárních aplikacích a je k dostání v bylinných doplňcích i v čajové formě.

Zdravá přínosy zázvorového čaje

Čaje vyrobené z kořenů zázvoru jsou již dávno nápojem pro ženy trpící ranní nemoci a podle Armando Gonzalez, Ph.D. Z Texaské univerzity v El Pasu, použití zázvoru při léčbě hyperemesis gravidarum nebo extrémní ranní nemoci bylo potvrzeno řadou studií. Zázvor byl také použit ke stimulaci chuti k jídlu ak léčbě jiných forem žaludečního nepohodlí, jako je nevolnost a zvracení.