Ma huang čaj pro hubnutí

Rychlá ztráta hmotnosti bez nutnosti dalšího úsilí je nejen hloupý mýtus, ale může být nebezpečný. Produkty, jako jsou čisticí prostředky, pilulky na hubnutí a ma huang čaj, slibují zázračné ztráty hmotnosti, ale pravda za nimi je méně zázrak než prokletí. Ma huang je přirozený stimulant, který má zvýšit váš metabolismus, potlačit vaši chuť k jídlu a zvýšit přirozený mechanismus spalování tuků. Tyto tvrzení mají nějaký základ ve skutečnosti, ale nejsou to celý příběh.

Fakta o ztrátě hmotnosti

Úbytek hmotnosti může být dosažen pouze při nedostatku kalorií. Nejzdravější způsob, jak to udělat, je sníst štíhlou stravu založenou na čerstvé zelenině, syrovém ovoci, esenciálních mastných kyselinách, celozrnných a chudých bílkovinách. Látky jako ma huang, které zvyšují váš metabolismus, to dělají jen na krátkou dobu. Jakmile přestanete užívat, váš metabolismus se zpomalí a pokud jste nezměnili stravu a životní styl, extra váží se hromadí zpět.

Ma Huang Fakta

Ma huang je čínské jméno pro ephedru, které vysvětluje Národní centrum pro doplňkovou a alternativní medicínu obsahuje přírodní stimulační efedrin. Ma huang je keřovitá evergreenová rostlina, která pochází z Mongolska a Střední Asie a je nazývána ephedra equisetina. Listy a stopky rostliny jsou sklizeny, sušeny a poté prodávány ve formě kapslí a tablet. Sušené listy a prášky jsou také prodávány pro použití jako tinktury, čaje a extrakty.

Účinky

Ephedra je stimulant. Jeho účinky na vaše tělo jsou podobné amfetaminu a zahrnují potlačení vaší chuti, zvýšení srdeční frekvence a krevního tlaku a zvýšení produkcí tepla. Všechny tyto účinky mohou mít pocit, jako byste rychleji vypalovali kalorie, ale jakékoliv zisky v této oblasti jsou krátkodobé a dočasné. Tahle strach, který se na to vaše srdce děje, nemusí být, což je jeden z důvodů, proč ephedra byla ve Spojených státech zakázána.

Varování

Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv zakázal prodej produktů obsahujících ephedru v roce 2004 a poté znovu v roce 2007. Hlášené nežádoucí účinky na ephedru zahrnují změny krevního tlaku, bolesti na hrudi, závratě, bolesti hlavy a gastrointestinální potíže. Další hlášené nežádoucí účinky byly srdeční záchvaty, hepatitida, mrtvice, záchvaty a psychóza. Podle studie Columbia University Go Ask Alice bylo 32 úmrtí hlášeno! Heath poradna