Tipy pro basketbalové koučování v mateřské škole

Hra na basketbalu v mateřské škole je poprvé, kdy bude mnoho dětí vystaveno týmovým sportům. Ať už jste bývalý basketbalový profesionál, nebo rodič, který nikdy nezastaví na hřišti, můžete poskytnout týmu pozitivní expozici v basketbalové hře.

Zaměřte se na základy

Zavedení důležitosti základů poskytne vašemu týmu silnou základnu. Zkoumání cvičení, které podporují obecné dovednosti, jako je dribling s očima nahoru, skákat, aby splnily průchod a otáčely bez cestování, vytvoří pevný základ pro hráče.

Udržujte rutinu

Při pohybu přes stejnou sadu cvičení bude každá praxe poskytovat strukturu. Jak děti začínají rozpoznávat rutinu, kterou jste si uvědomili, přijdou, aby viděli své vlastní zlepšení v rámci každé cvičení, kterou procházíte.

Vytvoření zdravých hodnot

Všechny faktory mimo basketbalové hřiště mají rozdíl v výkonu na hřišti. Zajistit, aby děti byly nepřetržitě pitné vody, je nezbytné pro obnovu po tréninku. Navíc podpora zdravého jídla umožní, aby váš tým byl více funkční, když přijde čas na tipoff.

Podporujte práci s méně dominantní rukou

Trávení času práce s non-dominantní rukou dá váš tým výhodu. Vyzkoušejte driblovat vrtačky s dominantní rukou za zády a pracujte na ukládání, které povzbuzují použití vnější ruky k uvolnění záběru.

Mějte to pozitivní a spravedlivé

Mladé děti mohou být ve velmi odlišné fázi koordinace, vývoje a zralosti. Na úrovni mateřské školy je čas na hřišti stejně jako učení základy sdílení, týmové práce a komunikace, neboť jde o hru basketbalu.