Alternativy s nízkým obsahem uhlovodíků pro skořápky taco

Taco výplně, jako je mleté ​​hovězí maso, sýr, zakysaná smetana a drcený salát jsou nízkolepé diety, ale skořápka zvyšuje počet karbidů tohoto chutného léku. Mohli byste vždy jít bez skořápky, abyste ušetřili uhlohydráty, ale vaše taco je jen salát. Zachovejte ducha tohoto válcovaného jídla a držte se svého plánu s nízkým obsahem uhlohydrátů s nějakým kreativním převzetím taco shellu.

Velký listový salát nebo zelené listy poskytují snadný, nízkobarvový taco shell sub. Pro nejoblíbenější možnosti zvolte křupavou romáinu nebo ledovec, který přispívá na jeden list méně než 1 sacharid. Jednoduše vložte vybrané výplně do středu, dejte pozor, aby nebyly přeplněny, zastrčte po stranách a zrolujte jako tortilla. Chladné greeny vytvářejí pěkný kontrast k pikantní náplni. Pokud chcete alternativu, která se podobá tvaru lodi, která se podobá taco shellu, rozhodněte se pro belgické listy. Budou o něco menší a užší než klasický taco shell, ale nabízejí křupavý kontejner pro vaše středoevropské taco. Endive může být mírně hořká, takže neočekávejte, že má chuť přesně jako kukuřičná skořápka.

Když roztavíte a smažte sýr, nechte ho vychladnout, vytváří křupavý kontejner pro vaše oblíbené náplně taco. Provolone a parmezán tvoří spolehlivě křupavé skořápky a jejich chuť doplňuje většinu výplní. Pro obal z parmezánu zahřejte malou pánvi pokrytou ve varném spreji na střední teplotu. Umístěte prstencovou formu do středu nádoby a naplňte 1 až 1 1/2 lžíce drceného parmezánu. Když se sýr roztaví a lehce hnědčí – obvykle během několika vteřin – použijte špachtlu, abyste posunuli sýrovou palacinu ze spodní části pánve a zakryli ji přes hustou rukojeť dřevěné lžíce nebo na straně malého džusu . Sýr ztuhne do tvaru lodi za minutu nebo dvě. Sýr parmazánu má asi 1 gram sacharidů na lžíci polévky. Proolonové sýrové skořápky je dokonce snadnější. Umístěte kulaté plátky sýra na pergamenový papír s lemovanými cookies, které jsou stříkány ve spreji na vaření. Umístěte sýr o několik centimetrů od sebe, aby se mohl rozmetat. Posypeme špetkou chilli a česnekovým práškem. Umístěte sušenku do trouby o objemu 375 stupňů asi 10 minut nebo do roztavení a lehce zhnedněte. Rychle pracujte, odstraňte plátky sýra z pánve a zakryjte sklenici nebo lžíci. Pokud se sýr zchladí před tím, než se dostanete z listu, je příliš pozdě na to, aby vytvořil skořápku taco. Provolone nabízí méně než 1 gram sacharidů na plátek.

Bacon přidává kouřovou náplň do náplní taco, tak proč jej nepoužívat jako shell? Proplete tenké proužky slaniny do malého čtverce. Umístěte na pergamen papírovou lepenkovou tabule a pečte v troubě o 400 stupňů po dobu 15 minut, nebo dokud nehnul a nevypustil. Krátce vypusťte slaninu na několika vrstvách papírového utěrky a poté zakryjte tenkou sklenici nebo skleněnou lahvičku. Nechejte skořápkovou skořápku několik minut vychladnout, dokud nezachová tvar. Bacon nemá žádné sacharidy na porci, pokud si vyberete značku bez medu nebo cukru.

Taco skořápky jsou obvykle křupavé, ale měkké tortilly mohou být stejně lahodné – a carb-heavy. Jeden 8-palcový tortilla mouky obsahuje 25 gramů uhlohydrátů. Udělat alternativu k zabalení fajitas nebo jiných náplní s použitím karfiolu s přirozeným nízkým obsahem karbidu a vajec. Květák má méně než 2 gramy čistých sacharidů na 1/2-šálku porce. Pro výrobu karfiolového těsta pro vaše tortilly jemně nakrájejte surové květy karfiolu v kuchyňském robotu. Přeneste do misky s mikrovlnou troubou, přidejte pokropení vodou a párou, dokud nebude měkká. Vypusťte důkladně a zabalte čistý ručník, abyste vytlačili co nejvíce vody. Pečeme v troubě o délce 375 stupňů po dobu sedmi až deseti minut, pečlivě protřepeme a pokračujeme v vaření dalších pěti až sedmi minut. Disky by měly být hnědé a pevné. Před plněním lehce ochlaďte. Tyto tortilly z karfiolu budou připomínat palačinky, protože jsou vajíčko a měkké.

Jednoduché nízko-carbové taco mušle

Sýrové mušle

Všechny Bacon Shells

Květák Tortillas