Existuje jídlo, které můžete jíst, aby odrazil komáry?

Jednoduchá preventivní opatření pomohou minimalizovat kousnutí komáří a maximalizovat vaše užívání venkovních aktivit i během “sklízecí” sezóny. Lehké stříkání pokožky a oblečení s komerčně připraveným řešením DEET poskytuje nejsilnější sílu odpuzující komáry, říká americká sdružení Mosquito Control Association. Repelenty obsahující picaridin nebo olej z citrónového eukalyptu také účinně odpuzují komáry. Zatímco to, co jíte, pravděpodobně neposkytuje nejlepší ochranu před komáři, některé potraviny mohou pomoci nebo bránit vaší příčině.

Obecná strava

Podle Alderleaf Wilderness College, lidé z venku, kteří jedí dietu bohatou na celá zrna, ovoce a zelenina, poznamenali, že dostávají méně kousnutí komárem než ty, které konzumují více zpracovaných a sladkých potravin. Toto poznání naznačuje, že změna vaší stravy by mohla potenciálně poskytnout nejjednodušší způsob, jak odrazit komáry přirozeně. Vědecký výzkum tuto teorii nepotvrzil, i když vědci vědí, že komáři vykazují větší nebo menší přitažlivost k jednotlivým osobám kvůli individuálním rozdílům v chemických emisích.

Česnek

Zatímco konzumace česneku je už dávno vyhlášena jako přírodní odpuzující prostředek proti komárům, studie z březnového vydání “Lékařská a veterinární entomologie” tvrdí jinak. Objekty, které konzumují česnek jeden den a placebo jiný den, nezaznamenaly žádný rozdíl v kousnutí komáru. Použití česneku navenek může poskytnout větší ochranu před komáři. Řešení 1 procenta česneku v kombinaci s včelím voskem a vazelínou zabránilo komářům až o 8 hodin v indiánské terénní studii, říká Colorado State University Extension.

Vitamin B-1

Podle společnosti Empire State Lyme Disease Association, vitamín B-1, nebo thiamin, mění vaši lidskou vůni, což může snížit vaši atraktivitu pro komáry. To odpovídá popularitě pivovarských kvasnic jako odpuzující moskyti, protože je vysoko v thiaminu. Nicméně vědecká studie zveřejněná v červnovém čísle časopisu Journal of the American Mosquito Association zjistila, že doplnění vitaminu B neumožňuje účinně odpuzovat komáry.

Alkohol

Zdržování se od alkoholu může přispívat k udržení komárů v zátoce, když jste venku. Studie zveřejněná v červnu 2002 v časopise Journal of the American Association of Control Mosquito uvádí, že lidé, kteří konzumují pivo, mají zvýšené množství přistání komárů na jejich pokožce ve srovnání s tím, který se zdržuje kontroly. Studie v březnu 2010 vydání “PLoS ONE” soutěží, citovat tělový zápach pijáků piva jako pachatel ve zvýšení jejich přitažlivosti pro komáry.