Funkce ledvin a šťáva z granátového jablka

Šťáva z granátového jablka obsahuje vysoké koncentrace živin a může zlepšit váš krevní tlak a kardiovaskulární funkci a snížit riziko určitých stavů. Ledviny fungují tak, aby vaše krev byla čistá a chemicky vyvážená. Pití šťávy z granátového jablka a užívání určitých léků zvyšuje riziko poškození ledvin. Poraďte se s lékařem o funkci ledvin a pití šťávy z granátového jablka.

Funkce ledvin

Zdravé ledviny zpracovávají přibližně 200 litrů krve, aby vyčistili dvě kvarty odpadu a extra vody pro vylučování močí. Vaše ledviny odstraňují tyto odpady z krve a pomáhají tělu předcházet nahromadění toxinů, které mohou způsobit onemocnění a závažné stavy. Obličky regulují rovnováhu některých minerálů a hormonů, jako je sodík, draslík, fosfor, erytropoetin a kalcitriol. Poškození ledvin způsobuje dysfunkci nebo selhání ledvin k částečné nebo úplné filtraci krve. Onemocnění ledvin může být závažné a vyžaduje dialýzu nebo transplantaci k udržení života.

Granátové džusy

Granátová šťáva obsahuje vysoké koncentrace antioxidantů, které se nazývají polyfenoly, antokyany a třísloviny. Ve skutečnosti množství antioxidantů v šťávu z granátového jablka přesahuje množství obsažené ve většině ostatních ovocných šťáv, červeného vína a zeleného čaje. Vědci z Ústavu hygieny a životního prostředí v Tianjin v Čínské lidové republice zjistili, že denní konzumace šťávy z granátového jablka je lepší než u ostatních druhů ovoce, včetně jablek, při zlepšování antioxidační funkce, podle výzkumu publikovaného ve výzkumu výživy Únor 2008.

Rabdomyolýza

Pití šťávy z granátového jablka při užívání statinových léků může zvýšit riziko rabdomyolýzy, což je vážný stav charakterizovaný rozpadem svalových vláken, které vstupují do krevního oběhu a poškozují ledviny, což často vede k poškození ledvin. Vědci z nemocnice v Hartfordu v Connecticutu informují o případu pacienta léčeného vysokým cholesterolem s léky, které vyvinuly rabdomyolýzu tři týdny po pití šťávy z granátového jablka podle výzkumu zveřejněného v “American Journal of Cardiology” v září 2006. Lékaři jej úspěšně léčili Po dobu 17 měsíců s rosuvastatinem, statinovým léčivem pro léčbu vysokého cholesterolu a ezetimibu, léku, který zabraňuje absorpci cholesterolu, a před podáním jablečné šťávy z granátového jablka neměl žádné známky rhabdomyolýzy. Nicméně, tři týdny po pití šťávy z granátového jablka při užívání těchto léků, pacient měl příznaky stavu. Vědci dospěli k závěru, že šťáva z granátového jablka interaguje s některými jaterními enzymy, které zvyšují koncentraci statinů, které zůstávají v těle a naopak způsobují rabdomyolýzu. Symptomy rabdomyolýzy zahrnují tmavě červenou moč, únavu, svalové bolesti a bolesti kloubů. Akutní selhání ledvin se vyskytuje u mnoha pacientů s rabdomyolýzou. Včasná léčba rabdomyolýzy snižuje riziko chronického selhání ledvin.

Úvahy

Granátová šťáva je poměrně bezpečná, i když je denně konzumována. Nicméně je málo známo, co se týče rizik spojených s pitím šťávy z granátového jablka a vývojem rabdomyolýzy při užívání léků. Rabdomyolýza je nicméně spojena se statinovými léky. Jako prevenci vždy poraďte se svým lékařem o pití šťávy z granátového jablka při užívání statinů nebo jiných typů léků.