Jak grilovat středně vzácný hamburger

Někdy jsou nejjednodušší potraviny nejvíce náročné vařit. Mnoho Američanů grilují ohnivé, suché hamburgery, které vzdorují středně vzácným, šťavnatým, perfektně tvarovaným kotoučkům, které se chystají vyrábět. Vynikající hamburger je mnohem dosažitelnější, než se zdá. Shromážděte správné suroviny a postupujte podle několika technik a budete hrdinou vaší dvorní grilování. Čím je hovězí, tím méně kalorií budete konzumovat. Hovězí hamburger o objemu 6 uncí, 85 procent štíhlý, obsahuje 360 ​​kalorií než přidáte kukuřici a koření. 6-unce turkey hamburger obsahuje 180 až 300 kalorií. Vyzkoušejte mouku s nižším obsahem půdy pro zdravější variantu.

Otočte hořáky s plynovými grily na nejvyšší nastavení a zavřete víko. Zahřejte přibližně 10 minut. U grilu s dřevěným uhlím zaparkujte uhlí asi 30 minut před grilováním.

Procházejte hamburgerovým masem se solí a pepřem. Použijte kuchyňskou váhu na vážení šesti 6 uncí, nebo oddělíme mleté ​​maso na šest stejně velkých segmentů.

Mléko vyrovnejte na patiny o průměru přibližně 4 palce.

Stlačte střed kotlíků asi o půl palce, aby se zabránilo tomu, aby se pečivo během vaření vyfoukalo a vytvořilo hamburger ve tvaru kopule.

Očistěte grilovací přihrádku kartáčkem a pomocí kleští nasypte rostlinný olej hrstkou papírových utěrek. Přidejte hamburgerové pečivo do grilu. Nedotýkejte se na ně.

Na plynovém grilu nechte vařit tři minuty na první straně, otočte a grilu přibližně tři a půl minuty na druhé straně pro středně vzácné. Na grilu s uhlím vařte dvě minuty na první straně, otočte a vařte asi dvě a půl minuty na druhé straně.

Grilujte hamburger na 30 sekund těsně před podáváním. Experimentální kuchyňská kuchyňská kuchařka Cook doporučuje používat hamburgerovou buchtu s vydatnou texturou, která se postaví na chuť a zůstane vlhká po grilování.