Jak léčit čepici na obličeji

Seboroická dermatitida je stav, který se může vyskytnout u kojenců během prvních měsíců života. Obecným názvem této kožní nemoci je kolébka. Přesná příčina kolébkového uzávěru není známa. Vědci však věří, že to může být způsobeno nadměrnou produkcí ropy a kvasnicemi nazývanými malessizie. Když se na pokožce hlavy dítěte objeví suchý, vločkovitý vzhled spojený s kolébkovým uzávěrem, může se stát, že stav migruje dolů kolem uší a na obličej. Víčko kolébky na obličej vyžaduje jinou léčbu, než byste mohli použít na pokožku hlavy. Dobrou zprávou je, že když vaše dítě roste, vločky se zmenší a stav zmizí.

Léčte stav na pokožce hlavy agresivně. Pokud je uzávěr kolébky skutečně výsledkem kvasinkové infekce, musíte ošetřit všechny postižené oblasti ke zlepšení stavu. Aplikujte dětský olej na pokožku hlavy. Maste mastnou pokožku hlavy se špičkami prstů, abyste odstranili volné vločky.

Jednou nebo dvakrát týdně umyjte hlavu dítěte jemným šamponem na lupy. Aplikace opakujte jednou měsíčně, když stav začíná mizet.

Pravidelně štětte srst dítěte po celý den. Tím odstraníte šupinaté oblasti pokožky a udržujte je v čistotě.

Aplikujte mimotělní hydrokortizonový krém na postižené oblasti na obličeji. Nedopusťte krém v očích dítěte nebo v blízkosti úst. Aplikujte léky pomalu. Aplikace opakujte dvakrát denně, dokud se stav nezlepší.