Jak se připravit na 100-metrovou pomlčku

100 metrů pomlčka vyžaduje rychlost, sílu a duševní připravenost překonat celou vaši konkurenci. Konkurenční sprinter tráví každodenní trénink na 100 metrovou pomlčku, závod, který trvá jen několik vteřin. Připravte se na tento závod tím, že běžíte každý den, vytváříte sílu, kterou potřebujete v nohách a jádru, a vizualizujte pomlčku od počátečního bloku k cíli.

Fyzikální příprava

Před každým tréninkem a závodem se dobře zahřejte a natahujte, abyste se vyhnuli namáhání svalů při běhu. Zahřejte předtím, než běžíte joggingem pár kol kolem stopy, přeskočte dopředu a dozadu a otáčejte nohama dopředu a dozadu. Procvičte svůj 100metrový sprint několikrát a nechte tam někdeho, abyste mohli stanovit cíle a neustále se zlepšovat. Praxe s dalšími sprinter, zejména ti, kteří běží rychleji než vy, takže můžete motivovat, abyste se drželi krok. Vybudujte si silový trénink. Squats, bench bench, pull-ups, abdominální drtí a výpady mohou pomoci vyvinout pohyb svalů, který potřebujete rychle sprinturovat.

Mentální příprava

Je těžké se soustředit na 100 metrů pomlčku, když jste nervózní. Oddechujte se duševně a fyzicky dýcháním hluboce a soustředěním se na závod. Promluvte si sami před závodem. Rozvíjejte mantru nebo zpěv, který můžete říci sobě, když se připravujete na běh, abyste mohli zablokovat rozptýlení mimo přerušení vašeho duševního zaměření. Vytvořte obrázek v hlavě přesně tak, jak očekáváte, že závod bude. Uvidíte se ve startovních blocích, vyrazíte na píšťalku a rychle k cíli.

Technika a forma

Věnujte pozornost své formě a technice, jak se připravujete na 100 metrů pomlčku. Dobré odrazení startovacích bloků vás povede do vašeho sprintu. Rozložte tělesnou hmotnost rovnoměrně mezi rukama a koleny, jak jste si nastavili. Získejte výbušný náraz pomocí obou nohou a naklánějte se dopředu, jakmile začnete startovat do závodu. Když běžíte, vaše tělo se má vyrovnat. Udržujte ramena rovnoměrně a hlavu otočená dopředu.

Tekuté palivo

To, co jíte, je důležité, když se připravujete na 100 metrů pomlčku. Vaše tělo potřebuje bílkoviny a energii. Podle sportovce mužů získávají olympijští sprinteré 60 procent svých denních kalorií z bílkovinných zdrojů, jako jsou kuřecí maso, ryby a chudé hovězí maso. Tmavé ovoce a zelenina – jako je špenát, banány, borůvky a brokolice – dodá tělu vitamíny a živiny, které potřebuje k tomu, aby krmit vaše svaly. Tuky jsou také důležité, ale ujistěte se, že jíte dobré tuky, jako je olivový a lněný olej a ořechy.