Jak vyrobit těstoviny z mořských plodů od začátku

Těstoviny z mořských skořápek, často označované jako skořápkové těstoviny, získávají své jméno z jeho výrazného, ​​kudrnatého tvaru, který se podobá plášti skořápky. Těstoviny z mořských skořápek jsou silné a běžně se používají v pokrmech založených na omáčce. Skořápkový tvar dovoluje omáčku v těstovinách. Spíše než koupíte to, můžete vyrobit mořské plátky těstoviny od nuly se čtyřmi každodenními přísadami za přibližně 25 minut. Po výrobě těstovin nechte před vařením nejméně 12 hodin sušení. Vařte domácí odrůdu stejným způsobem, jakým si připravíte komerčně zakoupené těstoviny z mořských plátků.

Směs soli a 1 šálek mouky ve střední misce. Použijte prsty, abyste vytvořili malou studnu ve středu směsi mouky.

Vylijte zmačkané vejce a studenou vodu do studny ve středu směsi mouky. Použijte ruce k hnětení vajec a vody do směsi mouky, dokud nevytvoří tuhé těsto.

Rozstřikujte zbývající mouku na plochou pracovní plochu a otočte tuhé těsto z misky ven. Těsněme těsto na moučném povrchu po dobu pěti minut.

Cesto rozdělíme na čtyři stejné úseky a tvarujeme každý díl do dlouhého válce o tloušťce 1/2 palce.

Použijte ostrý nůž, abyste každou roli vyřízli do 20 stejných kusů. Umístěte kusy na jednu stranu pracovní plochy.

Umístěte jeden kus těsta na pracovní plochu. Položte špičku nože na kus těsta, ostrý okraj směřující od vás. Plochá strana nože by měla být přitisknutá na kus těsta.

Nůž lehce nasaďte do těsta. Přitáhněte k tělu a přetáhněte těsto kolem nože a vytvořte tvar mořského pláště. Pokud se těsto přilepí na nůž, povlečte ho ve vrstvě mouky a zkuste to znovu.

Odstraňte těsto ve tvaru mořské plátky z nože a položte ji stranou. Opakujte se zbývajícími těstami těsta.

Nechte mořské plátky těsto 12 hodin před použitím.