Jak zahustit dušená jídla v hrncích

Stew se skládá z kusů masa a různých zeleninových plodů v bohaté, husté omáčce. Zahuštění kapaliny může být obtížné, zvláště při vaření v nádobě Crock-Pot, ale několik technik to dokáže. Každá z těchto technik má výhody a nevýhody, ale všechny nakonec vyústí v sametovou a chutnou omáčku.

Vysekávejte kusy hovězího masa v mouce ochucené solí a pepřem a hnědé je v sušené pánvi pokryté olejem na vaření před tím, než sestavíte své ingredience v hrníčku. Tekutiny v gulášu během procesu vaření absorbují mouku z masa a současně jej zesilují.

Smíchejte stejné části změkčeného másla a mouky, nazývanou beurre manié, abyste ztuhli vajíčko. Začněte s 1/4 šálkem každého, kombinovat, aby se hustá pasta. Otočte Crock-Pot na své nejvyšší nastavení a přidejte beurre manié do guláka 1 polévková lžíce. V době, dokud se dušené mléko nepatrně zhutnilo a po každém přidání se dobře promíchalo.

Vytvořte kaši mícháním 1 až 2 polévkových lžiček. Nebo mouku do 1/4 šálku horké vody. Otočte Crock-Pot na své nejvyšší nastavení a trochu mrkněte kašovitou směs a po každém přidání dobře promíchejte. Nechte guláš vařit dalších 10 až 20 minut, nebo dokud se guláš nezhustí a nezůstane chuť na mouku.

Přidejte několik dalších brambor na guláš, když začnete vařit. Když jste připraveni zahustit guláš, zvedněte žáru na nádobí Crock, odstraňte víko a přidejte tyto extra brambory vidličkou. Pokud dáváte přednost, připravte brambory v mixéru nebo kuchyňském robotu a přidejte je zpět do gulášu.