Jen málo cvičení před spaním

Příprava na dobrý noční spánek může zahrnovat sprchování nebo jiné rituály, které vám pomohou uklidnit vás. Oddávání rutinní cvičení všeho druhu by nemělo být jedním z nich. Možná budete muset vypálit páru z náročného dne, ale váš poslední poslední namáhavý cvičení po dobrých pět nebo šest hodin před spaním, abyste se nezvládli, když byste měli být zataženi. Udělejte malé cvičení před spaním, které zahrnují velmi malou aktivitu a hluboké dýchání, které pomohou zpomalit srdeční frekvenci a připravit vás na spánek.

Sitale

Cvičení Sitale, nebo chlazení dech, před spaním, uklidní váš nervový systém. Buď sedněte na posteli nebo na podlaze v křížové noze. Sedněte si vysoko, aby se vaše plicní místnost rozšířila. Zavřete oči a nechte své ruce uvolnit na kolenou. Prohněte si jazyk a vdechujte své otevřené ústa. Pokud si nemůžete natočit jazyk, stačí otevřít ústa a vdechnout, aby vám vzduch mohl přeplňovat jazyk. Zavřete ústa a vydechte nosem. Pokračujte ve službě Sitale po dobu až dvou minut.

Boční ohýbání

Každé cvičení, které provádíte před spaním, by mělo vyvolat klid. Boční ohýbání má příznivý vliv na zpomalování rychlosti dýchání, přičemž boky těla jsou jemné. Posaďte se na podlahu v křížové noze. Položte ruce na podlahu vedle boků. Vdechněte, pak po vydechování začněte posunovat levou ruku pryč od sebe a současně elegantně vyklenout pravou ruku nad hlavu. Když se levý loket dotýká podlahy, vdechujte a vraťte se do původní polohy. Opakujte na pravé straně a pokračujte po dobu až dvou minut a zpomalení rychlosti dýchání tím, že trvá delší vdechnutí a vydechování.

Corpse Pose

Dokonce i když dokážete provést toto dokonalé relaxační cvičení v posteli, je lepší, když ležíte na podlaze na jógu nebo na koberci. Corpse pose nebo Savasana se provádí na konci každé třídy jógy, aby váš muskuloskeletární systém uvolnil a uvolnil se po namáhavém cvičení. Dokonce i když jste během dne nezúčastnili kurzu jógy, toto malé cvičení vám pomůže bez ohledu na to. Když ležíte na rohoži, nechte své tělo a končetiny ztuhlé. Přiložte svou pozornost na nohy a napněte je na pár vteřin. Uvolněte nohy a přemístěte svou pozornost na holení a telata a udělejte to samé. Projděte si své tělo, střídavě napněte a uvolněte své končetiny. Dýchaj hluboce a rovnoměrně po celém.

Podporovaná pozice dítěte

Vezměte pevný polštář blízko, když si klečíte na podlahu. Dotkněte se k sobě a lehce roztáhněte kolena. Posaďte se na paty, položte polštář před sebe a dolů čelist na polštář. Usaďte své paže podél těla dlaněmi nahoru. Podpůrná dětská póza uvolňuje napětí na krku a ramenou a poskytuje jemný úsek páteře. Rozšiřte kolena, pokud je to pohodlnější, a usadit se v pomalém a trvalém dýchání. Vezměte tak dlouho, jak se vám líbí, v tomto malém cvičení před spaním.