Hořčíku a psoriázu

Psoriáza, stav kůže charakterizovaný zvýšenými růžovými svrbivými lézemi, které jsou vyrobeny z nahromaděných sušených, mrtvých buněk pokožky, může postihnout lidi v jakémkoli věku. Zdá se, že nerovnováha imunitního systému hraje roli ve vývoji tohoto stavu a spouštěcí faktory zahrnují stres, obezitu, poranění kůže a infekce, studený vzduch, kouření a nadměrnou spotřebu alkoholu. Pokud uvažujete o užívání doplňků hořčíku pro zvládnutí příznaků, poraďte se s lékařem.

Hořčík je základní minerál, který se nachází ve všech orgánech vašeho těla. Zabývá se aktivací několika enzymů a regulací vápníku a dalších živin. Podle University of Maryland Medical Center většina Američanů konzumuje dostatek potravin bohatých na hořčík. Na základě některých výzkumných studií mohou doplňky na bázi hořčíku prospěch i osobám postiženým psoriázou.

Sloučeniny hořčíku v kombinaci se zářením slunečního paprsku mohou účinně léčit kožní onemocnění, jako je psoriáza a atopická dermatitida, podle studie publikované v časopise Journal of Investigative Dermatology v říjnu 2000. Výzkumníci zjistili, že sloučeniny hořčíku z Mrtvého moře pozitivně ovlivňují určité Buňky v kůži, které se podílejí na zánětu a tvorbě psoriatických lézí. Přípravek, který obsahuje hořčík, vápník vápenatý a kyselinu fumarovou, byl schválen pro léčbu psoriázy v Německu a vykazuje významné zlepšení symptomů psoriázy, Tým od Dermatologického oddělení, Dermatologikum, Hamburg, Německo. Až 70 procent lidí, kteří ji užívají, zaznamená zlepšení ve svém stavu během čtyř měsíců od léčby. Tento přípravek nemá toxické nebo imunitní supresivní účinky, podle této studie, publikované v březnu 2007 vydání “Indického žurnálu dermatologie”.

Potraviny bohaté na hořčík, které jsou zelená listová zelenina, zrna a ořechy. Hořčík je také dostupný jako přídavek v Severní Americe a nejlepší absorbované produkty jsou citrát, glukonát a laktát hořečnatý. Doplňky hořčíku jsou lépe absorbovány tělem, když jsou užívány společně s komplexem B komplexu.

Poraďte se s kvalifikovaným lékařem, abyste zjistili optimální dávku hořčíku, které vám pomohou zvládnout váš stav. Jiné přírodní terapie, které mohou zlepšit příznaky psoriázy, zahrnují vitaminy, bylinky, homeopatické prostředky, dietu, chiropraktiku a akupunkturu. Mějte na paměti, že hořčík nenahrazuje a neměl by být používán jako náhrada standardní léčby předepsané pro psoriázu. Hořčík není schválen Úřadem USA pro potraviny a léčivé přípravky pro léčení psoriázy.

O hořčíku

Výzkum

Zdroje

Úvahy