Jak zvedat závaží s tenisovým loktem

Tenký loket je stav, který může ovlivnit sportovce, kteří provádějí opakované pohyby s předloktí nebo zápěstím. Příčinou je opakující se kontrakce malých svalů v předloktí, které používáte, když narovnáte a zvednete zápěstí a ruku, podle MayoClinic.com. Před zahájením programu výcviku na váze dáte zranění dostatek času na odpočinek. Zvláštní pozornost je třeba věnovat při zvedání závaží, pokud máte tenisové lokty.

Začněte tím, že zdvihnete lehkou váhu, abyste mohli posoudit, kolik může vaše předloktí a zápěstí zvládnout. Udržujte správnou formu, abyste zabránili dalšímu zranění a neohrožovali formu, aby zvedla těžší váhu. Pokud nemůžete dokončit šest opakování, aniž byste obětovali formu, snižte váhu.

Buďte zvlášť opatrní při výkonu cvičení, které mohou zhoršit vaše předloktí nebo zápěstí. Podívejte se na formulář, když děláte činky nebo barbell kudrlinky pro vaše biceps. Použijte stroj na kadeře kazatele, který podporuje lokty a udržuje paže stabilní. Zastavte cvičení okamžitě, jestliže se vaše tenisové lokty začnou obtěžovat, poznamenává BodyBuilding.com.

Udělejte si čas na posílení menších svalů v horní části těla, abyste pomohli uvolnit tenisové lokty. Proveďte cvičení jako prkna – držte své tělo v push-up pozici po dobu 30 sekund až 1 minutu pro tři až čtyři sety. Přidejte odrůdu, aby vaše tělo bylo náročné. Držte prkno při zvedání jedné nohy a střídavé nohy po zbývající čas.

Investujte do specializované podpory pro zvedání těla. Používejte zvedací rukavice, které obepínají zápěstí pro podporu. Koupit zápěstí nebo popruhy na předloktí, abyste zmírnili napětí na svalech v předloktí, navrhuje BodyBuilding.com.