Čímž je špenát lépe stravitelný

Špenát je listová zelená kvetoucí rostlina, která se může konzumovat jak ve formě syrových, tak v vařené formě. Zatímco konzumace špenátu v jeho surovém stavu může často ztěžovat trávení, živiny a vitamíny, které jsou v této surové zelenině zachovány, mohou v dlouhodobém výhledu skutečně pomoci zlepšit trávení. Podle lékařské fakulty University of Tokushima mohou glykoglycerolipidy nacházející se ve špenátu pomáhat chránit výstelku trávicího traktu.

Žvýkání

Jedinci, kteří nepřiměřeně žvýkat špenát, který konzumují, budou mít často problémy s trávením a vylučováním listů. Během žvýkání se enzymy uvolňují skrz sliny, což pomáhá při rozpadu špenátu. Zatímco nadměrné žvýkání vašeho jídla zanechá to bez chuti, žvýkání špenátu, dokud se nerozpadnou na menší kousky, pomůže trávení. Podle registrované holistické výživy Kelly Reith, žvýkání jídla na malé kousky usnadňuje trávení šťávy v žaludku, aby plně pokrýt jídlo, zlepšení trávení a celkové zdraví tlustého střeva.

Blending

Ať už je špenátem jídlo, které máte těžké žvýkání, nebo prostě nemůžete vydržet jeho chuť, kombinací špenát s jinými potravinovými předměty skrze míchání je chutnější způsob, jak ho konzumovat. Od prvního kroku trávení začíná žvýkání, míchání a sekání špenátu eliminuje tento krok ve vašem řetězci spotřeby. Pokud se vám nelíbí chuť špenátu, umístit mléko, ledu, ovoce a bobule do mixéru se špenátem vám pomůže vytvořit hladké, které maskuje chuť špenátu. Kromě maskování chuti zásadně mění strukturu špenátu, což usnadňuje spolknutí a žaludek, aby se strávil. Kromě sušenek můžete kombinovat s bazalkou, borovicovými oříšky a olivovým olejem, abyste vytvořili peso, které se může šířit na jiné předměty, které jíte.

Vaření

Zatímco vaření špenát může potenciálně snížit hladinu vitaminu C v rostlině, může se jednat o páření nebo vaření špenát, které skutečně pomáhají zachovat své antioxidanty. Pokud se vám nelíbí žvýkání a polknutí surového špenátu, vaření a vaření zeleniny změkčují texturu, což usnadňuje žvýkání a spolknutí, stejně jako přírodní mazání zeleniny kondenzací. Smažení nebo vaření vašeho špenátu v jakékoli látce, jako je olivový olej nebo olej na vaření, změní zdravotní přínosy zeleniny a změní způsob, jakým vaše tělo tráví potravu. Přidáním tuku a nezdravých olejů do vašeho špenátu bude jen těžší žaludek strávit a zpracovat.

Opakování

Podle Katalogu hygienické knihovny bude špenát pravidelnou součástí vaší stravy zlepšit schopnost vašeho těla zpracovávat a trávit listy. Pokud jste osoba, která má zpočátku potíže s trávením surového špenátu, zkuste ji několikrát týdně začlenit do jídla. Jak se vaše tělo přizpůsobuje jedinečné struktuře a chemickému složení, objeví se snížení příznaků, pokud jde o trávení a předávání špenátu. Kromě toho, udržování špenát pravidelnou součástí vaší stravy pomůže vaše trávicí trať získat plný užitek glycoglycerolipids nalezené v špenátu.