Jak grilovat cibuli ve fólii

Surové cibule vás mohou způsobit plakat, ale cibule na grilu má naprosto jiný účinek. Cibulová chuť se drasticky mění, když se vaří při vysokých teplotách. Sacharidy v karamelizované zelenině způsobují, že zelenina je mnohem sladší. Ačkoli některé jako grilovaná cibule, která je opálená vysokým teplem a dřevěným uhlím, se fólie často používá k ochraně cibule, zatímco stále vede teplo a dovoluje jí vařit. Jedná se o jednoduchý proces, který může vést ke sladké cibuli vařené samo o sobě nebo s jinou zeleninou. Kouřové příchutě z grilu se dostanou do fóliového balíčku, čímž zvyšují chuť.

Cibuli nakrájíme na plátky nebo klíny podle potřeby. Čím menší jsou kousky, tím méně času vaření bude potřebovat cibule.

Předehřejte gril na střední teplotu.

Pokud je to žádoucí, přidejte jakékoli koření. Černý pepř, sůl a máslo jsou všechny možné dodatky, které mohou zvýšit chuť vaší cibule.

Cibuli vložte do hliníkové fólie a fólii sklopte nahoře. Nezavírejte a neuzavírujte těsně, bude zapotřebí určitého vzdušného prostoru a odvzdušnění, aby se vzduch rozšířil a pára unikla.

Umístěte fólii na gril a vařte po dobu 25 minut, nebo dokud nejsou cibule plátky lahodné a jemné. Odstraňte z grilu a podávejte.