Jak používat stabilní míč jako židli

Stabilní míče nabízejí způsob, jak vyzkoušet svaly v posilovně a pomůže vám také posílit tělo mimo tělocvičnu. Některé kanceláře a organizace umožňují zaměstnancům nahradit tradiční stolní židle s rovnovážnými kuličkami, aby se minimalizovalo nepohodlí a zlepšila se držení těla. Podle Indiana University School of Health, pomocí stability míče jako židle pomáhá posílit jádro, stejně jako svaly paží a nohou. Zatímco odborníci nesouhlasí s dlouhodobým užíváním stolic s kuličkovými stoly, můžete jim najít pohodlnou alternativu ke svému pravidelnému křeslu.

Koupit balancní míč, který vyhovuje vašemu tělu. Univerzita Grand Valley doporučuje míč 45 cm pro uživatele pod 5 stop 5 palců nebo 55 cm míč pro ty, které se pohybují od 5 stop 6 palců až 6 stop vysoký. Použijte míč 65 cm, pokud máte výšku přes 6 stop.

Umístěte míč pod stůl a posaďte se tak, abyste se zaměřili na míč. Upravte svou pozici tak dlouho, dokud vaše kolena a boky nebudou mít úhly 90 stupňů. Vaše boky by měly zůstat o něco vyšší než vaše pánve, abyste udrželi držení těla.

Proveďte běžné rutiny pracovních dnů. Věnujte pozornost vašemu držení těla a používejte své hlavní svaly, abyste udrželi záda rovně.

Zůstaňte na míči jen tak dlouho, jak jste spokojeni, a pak se přepněte zpět na své kancelářské židle. Zkuste použít míč v intervalech 20 až 30 minut a postupujte na delší dobu.

Přidejte stabilní základnu k míči, aby se míč udržel v případě potřeby. Tyto jednoduché stojany drží míč na místě, aby vás stabilní. Pro více ergonomickou alternativu umístěte míč do balónové židle, která kombinuje záda a opěrky rukou se standardní balanční koulí.