Jak přestat jíst po ukončení kouření

Kuřáci, kteří opustili, jsou ohroženi přejídáváním a získáváním váhy a důvody jsou mnohé. Kouření zrychluje metabolismus a potlačuje chuť k jídlu. Ex-kuřáci se často obracejí na jídlo, aby uspokojili svůj obnovený hlad nebo chuť. Někteří také používají jídlo místo cigaret, aby se vyrovnali s pocity, jako je nuda, vztek nebo deprese.

Přeformulujte svou dietu. Nemůžete jednoduše přestat jíst, abyste se vyhnuli přírůstku hmotnosti, ale můžete se vyhnout přejídání nebo jíst nezdravé jídlo. Naplánujte si jídlo a občerstvení kolem vyvážené stravy, která obsahuje potraviny s vysokým obsahem vlákniny, jako jsou jablka, ovesné vločky a fazole, aby se cítila plnější. Jezte několik malých porcí zdravého jídla místo jedné nebo dvou velkých jídel denně, abyste se vyhnuli hladovění a špatnému výběru jídla. Uchovávejte časopis o tom, co jíte, abyste věděli o množství a typu jídla, které konzumujete.

Omezte nezdravé občerstvení a alkohol. Je lákavé odměnit se za to, že přestáváte kouřit s vysokým obsahem tuku a vysokým obsahem cukru. Ale lepší zdraví je vaší skutečnou odměnou. Pro občerstvení zkuste zdravé náhražky, jako je křupavé jablko na hranolky a beztukové jogurty pro pudinky nebo zmrzlinu. Ale nepopírajte si příležitostné zacházení. Stačí sledovat velikost porce. Spíše než pití vysoce kalorického alkoholu, nahradit bylinný čaj nebo šumivou vodu.

Začněte cvičební program. Místo toho, abyste se dostali k jídlu, se pohybujte. Fyzická aktivita pomáhá spálit kalorie a kontrolovat váhu. Může také zvýšit produkci mozkových chemikálií, které zvyšují vaši náladu a zmírňují stres. Pokud jste předtím nevycházeli, začněte pomalu, abyste se vyvarovali zranění a vyhoření. Začněte chodit během pracovních přestávek nebo po večeři. Pokud pracujete v tělocvičně, není to pro vás, vezměte si třídu, která vás přenáší, jako je jóga nebo tanec.

Zapojte se a zaneprázdněte. Kuřáci často dosahují cigaret, když jsou nudí nebo plní čas. Když se bývalí kuřáci nudí, často se na cigarety obracejí k jídlu. Vyhněte se pokušení jíst dělat činnosti, které vás zaneprázdňují a odvádějí vás od chutných jídel. Někteří bývalí kuřáci považují za užitečné udržet ruce v ruce.

Zvažte odborné rady ohledně kontroly hmotnosti. Pokud nemůžete kontrolovat stravování, možná budete potřebovat další pomoc. Poraďte se se svým poskytovatelem zdravotní péče o zdravých programech pro správu váhy. Můžete také konzultovat registrovaného dietitiana nebo odborníka na výživu pro pomoc při plánování uspokojujícího jídla a občerstvení. Cvičení odborník, jako je osobní trenér nebo cvičení fyziolog, může vést při vývoji cvičebního programu. Ověřte si u své pojišťovny, zda je některý z těchto služeb pokryt váš plán.