Jak udržovat červenou zelí červenou při vaření

Červené zelí, často nazývané fialové zelí, protože má tendenci vypadat více purpurově než červené, se změní na vizuálně depresivní nepořádek, pokud nebude v dobrém stavu vařeno. To je způsobeno chemickými reakcemi s látkami ve vodě a kovu, s nimiž přichází do styku. Spíše než zvolit další ingredience pro jejich schopnost přizpůsobit se modré nebo šedé barvě ve vaší večeři, předejte zelí před změnou barvy na prvním místě.

Řezte a vaříme červenou zelí jen s nereaktivními pomůckami. Některé kovy používané ve varných nádobách mohou vylévat nebo jinak ovlivňovat potraviny, s nimiž přicházejí v kontaktu. To může znamenat výhody, jako je zvýšení obsahu železa v potravinách zhotovených z litiny, ale reaktivní kovy také mění barvu nebo chuť některých potravin. Uhlíková ocel, hliník a litina mění barvu červeného zelí. Dokonce i když vaříte zelí, může se stále dotknout dna a boků pánve. Použijte nože z nerezavějící oceli a sklo z nerezové oceli, sklo a nezkrácené skloviny. Nepoužívejte obyčejný hliník, avšak eloxovaný hliník je jemný, anodizační proces vytváří kalenou, nelepivou plochu na pánvi, která působí jako překážka mezi hliníkem a jídlem.

Vařte zelí v měkké vodě, pokud je to možné. Hugh Fearnley-Whittingstall píše v “The Guardian”, že tvrdá voda v žádném množství se stává červenou zelí tmavě modrou.

Přidejte citronovou šťávu, ocot, víno nebo jinou kyselou kapalinu do nádobí, zatímco se zelí vaří. Zatímco alkalická kvalita tvrdé vody může zbarvovat zelí, kyselá kvalita octů a dalších kapalin pomáhá chránit barvu. Pokud nedodržíte již existující recept, přidejte 1 lžíci kyselé kapaliny pro každou šálku vařící kapaliny.