Je bezpečné vzít interní kyčelní olej?

Boky růží, také nazývané haws, jsou jasně červené, váza-tvarované ovoce z růží často používané pro léčebné účely alternativními lékaři. Růžové kyčle se zřídka rozvíjejí na moderních růžích, ačkoli jsou bohaté na druhy divokých růží. Nejsnazší čas je poznat, kdy květy kvetou na konci léta. Olej z růžových rostlin by neměl být užíván vnitřně, ledaže by vám to lékař doporučil, protože by se mohly vyskytnout nežádoucí účinky.

Růžové kyčle mohou být po zasažení semen a chlupů požívány, ale častěji jsou sušeny a dělány čaje. Oleje extrahované z okvětních lístků nebo semen rostlin se také používají v aromaterapii nebo pro topické použití. Trvalo asi jednu tunu okvětních lístků, aby vyrobila 1/2 pint oleje, uvádí UW Farm, produkovaný Washingtonskou univerzitou. Přípravek s růžovými kyčlemi může mít protizánětlivé a antioxidační účinky podle článku z června 2008, který publikovali němečtí vědci z univerzity ve Freiburgu v roce 2008 vydání “Phytotherapy Research”.

Rohové boky obsahují velké množství vitaminu C, téměř 50krát více než citrony, vysvětluje UW Farm. Olej z listnatých semen vyrobený z chilského rostliny Rosa rubiginosa se používá místně k ošetření pokožky, jako je prevence tvorby jizev, léčba jizev po akné a snížení poškození stárnutí pokožky, jako jsou sluneční skvrny a vrásky. Olej z listovíčků obsahuje mastné kyseliny, které mohou mít prospěch pokožky, a to podle rostlinných bylin. Nicméně je zapotřebí provést více klinických studií o možných přínosech předtím, než mohou být zavedeny topické oleje z bource semena, vysvětlil vědecký pracovník University of Freiburg.

Pokud jsou užívány interně, mohou ropné kyčelové oleje také průjem, nevolnost, zvracení a břišní potíže. Píjete dvě sklenice vody a poté vyhledejte lékařskou pomoc, pokud pojímete růžové kyčelní oleje, uvádí bezpečnostní list bezpečnostních a bezpečnostních údajů o bezpečnosti práce. Pokud máte v očích oleje z růžových kyčlí, oči důkladně omyjte 15 minut čistou vodou a vyhledejte lékařskou pomoc, pokud dojde k zarudnutí. Mohou také dojít k alergickým reakcím na olej.

Výrobky z růžových kyčlí získané z keřů ošetřených pesticidy by se nikdy neměly požívat nebo používat pro lékařské účely, varuje Dr. Leonard Perry z Vermontské univerzity. Olej by se neměl používat na akné nebo na velmi mastnou pleť. Chlazené oleje v oblasti kyčelních kostí udržují účinnost a zabraňují rozpadu.

Použití

Výhody

Rizika

Úvahy